ארתריטיס פסוריאטית – דלקת מפרקים פסוריאטית

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

כאבי מפרקיםהתסמינים השכיחים של ארתריטיס פסוריאטית (דלקת פרקים פסוריאטית) מתחילים להופיע באופן קל והדרגתי, או שהם מופיעים בשכיחות נמוכה באופן פתאומי ובצורה קשה.

בדרך כלל (ב- 85% מהמקרים), מופיעים סימפטומים על העור, אפילו מספר שנים לפני התפרצות הארתריטיס הפסוריאטית. עם זאת, לעתים (ב 10-15% מהמקרים), עשויים להופיע סימפטומים של המחלה לפני המופע העורי.

תסמינים של ארתריטיס פסוריאטית

אין סימפטום אחד מסוים, או קבוצה של סימפטומים המגדירים דלקת מפרקים פסוריאטית. אופן המחלה משתנה מאדם לאדם ויכול לנוע בין מפרקים כואבים או רגישים, לנוקשות יתר, אשר בדרך כלל הרבה יותר גרועה עם התעוררות ומשתפרת עם פעילות גופנית. הנוקשות יכולה להיות הרבה יותר גרועה לאחר חוסר פעילות ממושך.

זו מחלה אשר קשה מאוד לאבחן במדויק, בדיוק מהסיבה שיש לה מופעים רבים ומגוונים כל כך. באופן תאורטי, כל מפרק בגוף עלול להיות מושפע – כולל ברכיים, קרסוליים, מרפקים, פרקי ירכיים, אצבעות, בהונות הרגליים והמפרקים בחוליות הגב והצוואר.

אתר הפגיעה בגוף יכול להעיד על סוג המחלה אצל אותו אדם, מתוך חמשת הסוגים הידועים של דלקת מפרקים פסוריאטית. במקרים מסוימים, דלקת מקומית עשויה להרחיב את הרצועות באזור המפרק הפגוע.

תסמיני ארתריטיס פסוריאטית יכולים להופיע במפרקים, אך גם בחלקים אחרים של הגוף. ארתריטיס פסוריאטית לא תופיע בהכרח רק במפרקים. היא יכולה לא להופיע במפרקים כלל ועשויה לערב אך ורק את הגידים. חלק מהאנשים החולים בארתריטיס פסוריאטית סובלים מתסמונת תעלת שורש כף היד, דלקת בגיד האכילס או "מרפק טניס".

תסמיני עור וכן פסוריאזיס בציפורניים הנם נפוצים, כמו כן, תסמיני עיניים נראו אצל כ- 30% מהאנשים שאובחנו עם ארתריטיס פסוריאטית.

עם התפתחות המחלה נוצרת לפעמים דלקת במעי הגס, הדומה לסוגים מסוימים של מחלות מעי דלקתיות, כגון מחלת קרוהן.

אנשים עם פסוריאזיס צריכים להבין שלפעמים מצבם חמור הרבה מעבר לבעיה אסתטית בעור והם צריכים לקבל טיפול מערכתי בשל אופייה של המחלה הזו כמחלה אוטואימונית.

טיפול בארתריטיס פסוריאטית

משטר יעיל לטיפול בדלקת מפרקים פסוריאטית יכול לעזור לנהל את המחלה. ישנן אפשרויות טיפול רבות שחשוב להכיר. במשך הזמן, ניתן לנסות טיפולים טיפולים שונים, אך מציאת הטיפול הטוב ביותר עבורכם עלול להיות תהליך ארוך.

אנשים עם סימפטומים מוקדמים של דלקת פרקים פסוריאטית נוטים לעתים קרובות לטפל בעצמם ולהשתמש בתרופות, משחות מקומיות, או באמצעים שמרניים כגון שימוש בקרח וחום.

ראומטולוג (מומחה דלקת פרקים) יעזור בטיפול יחד עם רופא העור על מנת להבין את כל אפשרויות הטיפול כמו גם לעזור לחולים במחלה זו ליטול תרופות מוכחות ולא רק מקומיות וללא מרשם. דונו ביתרונות הפוטנציאליים ובסיכונים של כל אפשרות טיפול עם הרופא שלכם.

עוד בנושא:

בריאות רגשית ודלקת מפרקים פסוריאטית

רופא
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים