תרופת פרוטופיק טקרולימוס

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

תרופותטקרולימוס, או בשמה המסחרי פרוטופיק היא תרופה לדיכוי המערכת החיסונית אשר אושרה לראשונה בטיפול במחלות עור באברי המין.

על אף יעילותה, ה-FDA מזהיר כי פרוטופיק אינה יכולה לשמש כטיפול ראשון עבור פסוריאזיס וציין כי יש קשר בין התרופה לאפשרות לחלות בסרטן עור ולימפומה.

יחד עם זאת, האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה פרסמה כי הארגון אינו מסכים עם ההחלטה של ​​ה-FDA ומאמין שהתרופה בטוחה כאשר משתמשים בה כראוי. פרוטופיק פועלת על ידי חסימת התגובה החיסונית המייצרת תסמיני פסוריאזיס. היא מדמה עבור המערכת החיסונית מצב של גוף בריא ומונעת למעשה תקיפה מיותרת של הגוף.

לתרופה תגובות אלרגיות אפשריות, לדוגמה חולים המטופלים בפרוטופיק צריכים לפנות לרופא באופן מיידי אם הם חווים בלוטות נפוחות, פצעים או נפיחות של העור. תופעות לוואי רגילות כוללות תחושת עקצוץ, גרד, אקנה, בחילות וכאבי ראש. אם תגובות רגילות אלו לא חולפות אף הן, יש לפנות לטיפול רפואי.

מנהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA, אישר את השימוש בפרוטופיק טקרולימוס עבור פסוריאזיס פנים חמור, אבל מסתייג משימוש קבוע או יחיד ללא תרופות אחרות במשולב ויחד עם הפסקות ממושכות בשימוש בו.

מחקר שבוצע בשנת 2007, אשר פורסם בעיתון הבריטי לרפואת עור, השווה את היעילות של הקלציטריול המוכר לטיפול בפסוריאזיס הפנים עם טיפול ב- tacrolimus.

המחקר נערך במשך שישה שבועות, וחקר 50 משתתפים עם פסוריאזיס הפנים או אברי המין, נמצא כי 60% מהחולים שנטלו tacrolimus השיגו נסיגה מוחלטת או כמעט מוחלטת של פריחה של הפסוריאזיס עם זאת, רק 33% מהחולים שנטלו קלציטריול חוו שיפור דומה.

התמודדות עם בעיות הערכה עצמית

יחד עם הטיפול החריף אשר מושג באמצעות הטקרולימוס, ובגלל שלא קל לכסות את הפסוריאזיס של הפנים כמו את שאר חלקי הגוף, מהווה נושא זה אתגר פסיכולוגי קל לא בפני החולים בו בניגוד, אולי, למטופלים עם פסוריאזיס בשאר חלקי הגוף שעוד ניתן להסתיר.

יחד עם זאת, אפשר וניתן היום להתגבר על האתגרים האלה, בשילוב הנכון של טיפול ותמיכה.

תרופות
רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
סרטון הדגמה של מכשיר הדמרפל:

המכשירים שלנו לטיפול בנגעי עור בשיטת הפוטותרפיה

פסוריאזיס לתינוקות

פסוריאזיס לתינוקות, או לילדים היא מחלת עור כרונית שכוללת נגעים אדומים, מגרדים וקשקשים לבנים. למעשה, שליש מהאנשים עם מחלת עור זו מפתחים אותה לפני גיל

לקריאת המאמר »
פסוריאזיס ברגל

פסוריאזיס היא מחלת עור שפוגעת בכ-3% מכלל האוכלוסייה. כרגע לא ידועה הסיבה המדויקת שמובילה להתפחותה של המחלה וסבור כי מדובר במחלה אוטואימונית. פסוריאזיס יכול להופיע

לקריאת המאמר »
סוגי אקזמה

אקזמה היא מחלת עור כרונית. יש מספר סוגים של אקזמה אשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי באזורים בהם תופיע האקזמה ובתסמינים שהיא תכלול. במאמר הבא

לקריאת המאמר »
חרדה חברתית
אקזמה בפנים

אקזמה, או בשמה השני דלקת עור אטופית, היא מחלת עור כרונית שמתאפיינת ביובש, אודם וגרד באזורים שונים של הגוף. אחד האזורים בהם עלולה להתפתח אקזמה

לקריאת המאמר »
פיטיריאזיס רוזאה

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלת עור לא מדבקת ולא מסוכנת, שכוללת פגיעה אסתטית בעיקר ונמשכת בין 8 ל-12 שבועות. מחלה זו מופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים

לקריאת המאמר »
072-3341176
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים