אריתרודרמה – סיבוך של פסוריאזיס

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

פסוריאזיסאריתרודרמה הינה סיבוך נדיר אך מסוכן מאד של פסוריאזיס. רק אצל 1-2% מהאנשים הסובלים מפסוריאזיס, מופיעה פסוריאזיס מסוג אריתרודרמה, אשר עלולה להתרחש בשילוב עם פסוריאזיס מוגלתי או אפילו להופיעה בפני עצמה.

אריתרודרמה מאופיינת בהופעת קשקשים, אדמומיות ופריחה דלקתית בכל הגוף או ברובו. פסוריאזיס אריתרודרמי גורם לגירודים חזקים ולעיתים אף מכאיב מאוד. למרבה הצער, סוג פסוריאזיס זה עלול להיות קטלני, מה שמצריך פיקוח הדוק על החולה.

סיבוכים של אריתרודרמה

במקרים החמורים של המחלה, ייתכן שיהיה צורך באשפוז, כיוון שהעור מאבד את היכולת שלו לווסת את הטמפרטורה ולבצע פעולות חסימה רגילות (בין פנים הגוף לסביבה החיצונית) ולמעשה 80% מהחולים באריתרודרמה מאושפזים תדיר. הדבר עלול לגרום לסכנת חיים – התייבשות, חום או זיהום. הטיפול בפסוריאזיס אריתרודרמי הינו בדרך כלל טיפול סיסטמי, המשלב תרופות.

הסיבוכים של אריתודרמה דומים לאלה הקשורים לפסוריאזיס מוגלתי. בשני סוגי הפסוריאזיס הללו יש סיבוכים קריטיים, אשר כוללים את אובדן היכולת של הגוף לווסת את הטמפרטורה, יכולת זו נפגעת בשל השטח הגדול של העור המושפע מהפסוריאזיס האריתרודרמי. כתוצאה מכך, החולה מאבד מחום הגוף כמו גם נוזלים וחלבון, אשפוז הוא הכרחי עבור טיפול בחולים אלו.

אם לחולים יש שילוב של פסוריאזיס אריתרודרמי ופסוריאזיס מוגלתי, הם עשויים לפתח עודף של נוזל הצטברות מוגלתית על פני העור החוסם את נקבוביות העור, סותם זקיקי שערות ופוגע ביכולת העור להזיע ולווסת את חום הגוף.

כמו כן יתגלה בגופו של חולה כזה חוסר איזון אלקטרוליטי – מצב חמור הנקרא פסוריאזיס Zumbusch, מצב זה יהיה מלווה בחום, צמרמורות, ירידה במשקל, חולשת שרירים וכד'.

במקרים רבים מצב זה מחייב אשפוז, על מנת לווסת את יתרות הנוזלים המוגלתיות בחולים אלו כמו גם לשמור על טמפרטורת גוף קבועה ומווסתת.

פסוריאזיס Zumbusch, שהינו סיבוך של אריתרודרמה משפיע על קשישים בחריפות רבה יותר מאשר על צעירים, לסוג מסוכן זה של המחלה יש את הפוטנציאל להיות מסכן חיים אמיתי לאנשים מבוגרים.

בתדירות נמוכה מאד, התגלו מקרים כאלו גם אצל ילדים אך יכולת החלמתם וההתמודדות הטובה שלהם עם המחלה מאפשרת לילדים אלו להיות מטופלים היטב, ובמהרה אף לחיות ללא טיפול תרופתי כלל.

פסוריאזיס
רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
סרטון הדגמה של מכשיר הדמרפל:

המכשירים שלנו לטיפול בנגעי עור בשיטת הפוטותרפיה

פסוריאזיס לתינוקות

פסוריאזיס לתינוקות, או לילדים היא מחלת עור כרונית שכוללת נגעים אדומים, מגרדים וקשקשים לבנים. למעשה, שליש מהאנשים עם מחלת עור זו מפתחים אותה לפני גיל

לקריאת המאמר »
פסוריאזיס ברגל

פסוריאזיס היא מחלת עור שפוגעת בכ-3% מכלל האוכלוסייה. כרגע לא ידועה הסיבה המדויקת שמובילה להתפחותה של המחלה וסבור כי מדובר במחלה אוטואימונית. פסוריאזיס יכול להופיע

לקריאת המאמר »
סוגי אקזמה

אקזמה היא מחלת עור כרונית. יש מספר סוגים של אקזמה אשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי באזורים בהם תופיע האקזמה ובתסמינים שהיא תכלול. במאמר הבא

לקריאת המאמר »
חרדה חברתית
אקזמה בפנים

אקזמה, או בשמה השני דלקת עור אטופית, היא מחלת עור כרונית שמתאפיינת ביובש, אודם וגרד באזורים שונים של הגוף. אחד האזורים בהם עלולה להתפתח אקזמה

לקריאת המאמר »
פיטיריאזיס רוזאה

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלת עור לא מדבקת ולא מסוכנת, שכוללת פגיעה אסתטית בעיקר ונמשכת בין 8 ל-12 שבועות. מחלה זו מופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים

לקריאת המאמר »
072-3341176
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים