קורטיקוסטרואידים – משחות סטרואידים

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

תרופותקורטיקוסטרואידים הינם משפחה של משחות סטרואידים המשפיעות על חולי פסוריאזיס בעוצמות פעולה שונות, ומשמשות לטיפול במגוון סוגי פסוריאזיס.

אם משחה בעוצמת פעולה חלשה או בינונית לא עוזרת, מומלץ לנסות משחה חזקה יותר. תרופות למריחה על העור לטיפול בפסוריאזיס מסווגות לפי רמת העוצמה.

כדי לטפל באופן יעיל, יש למרוח את המשחה על האזור הנגוע פעם עד פעמיים ביום, בהתאם להמלצת הרופא. עם השיפור במצב, הרופא עשוי להמליץ על קרם בעל עוצמה נמוכה יותר או שימוש בתדירות נמוכה יותר.

כדי למנוע מהגוף להסתגל לתרופה, יש להוריד את המינון מדי פעם או להשתמש לפרקים ובמקביל למוצר אחר.

השימוש בקורטיקוסטרואידים הנו חיצוני, במריחה על העור ונועד להפחית דלקת, גרד ואת צמיחת התאים הנגועים בעור.

אלו התרופות הנפוצות ביותר לטיפול בפסוריאזיס והן משמשות לפסוריאזיס בדרגת חומרה קלה עד בינונית, וכן למריחה על הכתמים בידיים וברגליים כמו גם לשימוש במקרים של גוטטה (Guttate) פסוריאזיס מתפרץ (כתמים רבים קטנים).

משחות סטרואידים חלשות ניתנות ליישום על הפנים, המפשעה, ובתי השחי בגוטטה פסוריאזיס. קרמים חזקים יותר יטפלו בפסוריאזיס כרוני. כדורי סטרואידים ניתנים לעתים רחוקות, בגלל פוטנציאל לתופעות לוואי חמורות בשימוש ארוך טווח.

זריקות סטרואידים בדרך כלל אינן יעילות באם שטח גדול של העור נגוע. כך שיעילות המוצר תלויה בסוג החומר, חוזקו, מידת הספיגה והאזור בגוף בו הוא מיושם. אסור להשתמש בסטרואידים על עור דק כמו פנים או אברי מין.

טיפול בסטרואידים יעיל, אמנם מוגבל לטווח קצר בגלל תופעות הלוואי. תופעות הלוואי של משחות הסטרואידים כוללות דלילות העור, סימני מתיחה, שינויי פיגמנטציה או שטפי דם קלים בשימוש במשחה חזקה. תסמיני פסוריאזיס החוזרים במהירות עם הפסקת השימוש בתרופה כוללים צריבה וגרד מקומי, גירוי, יובש ואדמומיות.

כדי לצמצם תופעות לוואי חמורות, הרופא ימליץ על ביקורי מעקב תכופים כדי לוודא את השימוש הנכון בתרופה. כמו כן, אין לעבור את המינון המומלץ לשימוש ויש לטפל במוצר אחר תקופה מסוימת בכל שנה (זפת פחם לטיפול בפסוריאזיס, אולטרה סגול, חשיפה לאור).

בכל מקרה יש לקרוא את העלון לצרכן לפני השימוש ולהתעדכן ברשימה המלאה של תופעות הלוואי האפשריות. יש לשים לב לכל שינוי בהרגשה הכללית ולפנות לרופא במידת הצורך.

סטרואידים למתן דרך הפה מובילים לעתים ל"ריבאונד" פסוריאזיס חמור – פסוריאזיס החוזר בצורה גרועה יותר, אם מפסיקים בפתאומיות את השימוש בתרופה. לכן סטרואידים במתן אוראלי ניתנים לעתים רחוקות בלבד.

תחבושות אוטמות המשמשות עם משחות סטרואידים, ישמרו על לחות העור ויפחיתו את האדמומיות, עובי וכמות הקשקשת בעור. הן יעזרו להסיר היקף ולהגדיל את יעילות משחות הסטרואידים. יחד עם זאת, תחבושות אלו יגבירו את הסיכון לשיבוש המערכת ההורמונלית של הגוף ועל כן יש לעשות בהן שימוש אך ורק בהוראת הרופא המטפל.

גם כאן נדרש מעקב רפואי. אקספוליאטיב פסוריאזיס (Exfoliative), בו הפריחה מכסה את כל הגוף, עלול להתרחש לאחר שימוש ארוך טווח במינון גבוה של סטרואידים.

תרופות
רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
סרטון הדגמה של מכשיר הדמרפל:

המכשירים שלנו לטיפול בנגעי עור בשיטת הפוטותרפיה

פסוריאזיס לתינוקות

פסוריאזיס לתינוקות, או לילדים היא מחלת עור כרונית שכוללת נגעים אדומים, מגרדים וקשקשים לבנים. למעשה, שליש מהאנשים עם מחלת עור זו מפתחים אותה לפני גיל

לקריאת המאמר »
פסוריאזיס ברגל

פסוריאזיס היא מחלת עור שפוגעת בכ-3% מכלל האוכלוסייה. כרגע לא ידועה הסיבה המדויקת שמובילה להתפחותה של המחלה וסבור כי מדובר במחלה אוטואימונית. פסוריאזיס יכול להופיע

לקריאת המאמר »
סוגי אקזמה

אקזמה היא מחלת עור כרונית. יש מספר סוגים של אקזמה אשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי באזורים בהם תופיע האקזמה ובתסמינים שהיא תכלול. במאמר הבא

לקריאת המאמר »
חרדה חברתית
אקזמה בפנים

אקזמה, או בשמה השני דלקת עור אטופית, היא מחלת עור כרונית שמתאפיינת ביובש, אודם וגרד באזורים שונים של הגוף. אחד האזורים בהם עלולה להתפתח אקזמה

לקריאת המאמר »
פיטיריאזיס רוזאה

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלת עור לא מדבקת ולא מסוכנת, שכוללת פגיעה אסתטית בעיקר ונמשכת בין 8 ל-12 שבועות. מחלה זו מופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים

לקריאת המאמר »
072-3341176
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים