פריצת דרך מדעית: האם פותחה תרופה למחלת הפסוריאזיס?

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

מחקרקבוצת חוקרים מאוניברסיטת בן גוריון בשיתוף עם חברת טבע פיתחו גרסה משופרת לתרופה ניסיונית לטיפול במחלת הפסוריאזיס.

מחלת פסוריאזיס נגרמת כאשר המערכת החיסונית שולחת אותות פגומים הגורמים להאצת מחזור החיים של תאי העור.

אחד האותות המעורבים בתהליך הוא החלבון אינטרלאוקין-17. החוקרים פיתחו שיטה חדשה המעכבת את החלבון, במטרה להקטין את הדלקת המתרחשת בפסוריאזיס. לדברי החוקרים, השיטה פותחו עבור מטופלים אשר אינם מגיבים לטיפולים קיימים.

מחלת הפסוריאזיס היא מחלת עור אוטואימונית כרונית המאופיינת בכתמי דלקת, לבנים הפזורים על העור, גירוד ואדמומיות. עד כה לא נמצאה תרופה למחלה, אולם קבוצת החוקרים הישראלים מאמינים כי עלו על דרך לגיבוש פוטנציאלי של תרופה פורצת דרך אשר עשויה לשמש כפתרון.

במחקרים קודמים הוכח כי החלבון אינטרלאוקין 17 תופס חלק נכבד בהתפתחות המחלה. שנתיים של עבודה נמרצת במעבדות הוכיחו כי הקולטן המהונדס INTERLEUKIN-17RA, יעיל בחיסול הפסוריאזיס בגוף האנושי. עד כה, לא נעשו ניסיונות הטיפול בגוף אנושי, אך בוצעו בעכברי מעבדה. כרגע החוקרים עובדים בשני הכיוונים.

ניצול הממצאים למחלות אחרות

צוות מעבדת המחקר עובד כעת על דיכוי צייטוקינים אחרים אשר מעורבים במחלות אוטואימוניות אחרות הפועלות במערכת העיכול כמו מחלת קרוהן וקוליטיס.

לטענת החוקרים, נושא המחקר שלהם הוא ייחודי מסוגו ברחבי העולם. בנוסף, טוענים החוקרים כי השיטות המיושמות יכולות לעבוד על קולטנים אחרים הקשורים למחלות אוטואימוניות ומחלות סרטן.

שיטות המחקר

במחקר אשר בראשו עומד פרופסור אהרוני, מתמקד ביצירת חלבונים בעלי תכונות חדשות באמצעות שיטה המכונה בשם "אבולוציה מכוונת".

שיטה זו מבוססת על יצירת מגוון גנטי באמצעות קובץ גנים המכילים מוטציות, אשר נבדקו ונסרקו על מנת לבודד חלבונים בעלי תכונות משופרות. שימוש בשיטה זאת יכול להאיץ את תהליך האבולוציה הטבעי המוביל ליצירת חלבונים בעלי תכונות חדשות ולכן קיבל את שמו כשם הוא.

הסיבה העיקרית להתפרצות המחלה היא הפרעה של האיזון הטבעי בין אותות מערכת החיסון, אשר מעכבים דלקת בהשוואה לאותות הקודמים לדלקת. תוצאה של חוסר איזון.

ראו גם:

מחקר המשך לתרופה חדשה לטיפול בפסוריאזיס

מחקר
רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סרטון הדגמה של מכשיר הדמרפל:

המכשירים שלנו לטיפול בנגעי עור בשיטת הפוטותרפיה

פסוריאזיס ברגל

פסוריאזיס היא מחלת עור שפוגעת בכ-3% מכלל האוכלוסייה. כרגע לא ידועה הסיבה המדויקת שמובילה להתפחותה של המחלה וסבור כי מדובר במחלה אוטואימונית. פסוריאזיס יכול להופיע

לקריאת המאמר »

סוגי אקזמה

אקזמה היא מחלת עור כרונית. יש מספר סוגים של אקזמה אשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי באזורים בהם תופיע האקזמה ובתסמינים שהיא תכלול. במאמר הבא

לקריאת המאמר »
חרדה חברתית

אקזמה בפנים

אקזמה, או בשמה השני דלקת עור אטופית, היא מחלת עור כרונית שמתאפיינת ביובש, אודם וגרד באזורים שונים של הגוף. אחד האזורים בהם עלולה להתפתח אקזמה

לקריאת המאמר »

פיטיריאזיס רוזאה

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלת עור לא מדבקת ולא מסוכנת, שכוללת פגיעה אסתטית בעיקר ונמשכת בין 8 ל-12 שבועות. מחלה זו מופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים

לקריאת המאמר »

אקזמה בעור

אקזמה בעור היא מחלת עור כרונית שמופיעה כפריחה, מגרדת ויבשה באזורים שונים של הגוף. יכולים להתפתח סוגים שונים של אקזמה בעור אשר לכל אחד מהם

לקריאת המאמר »
072-3341176
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים