צלקות שנגרמות ממחלת הפסוריאזיס

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

צלקות שנגרמות ממחלת הפסוריאזיסאחד הדברים המטרידים ביותר לגבי פסוריאזיס הוא ההתמודדות עם הצלקות אותן מותירה המחלה. למרבה המזל, טיפולים זמינים ממזערים את מראה הצלקות ומסייעים להחלקת העור. פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית כרונית הגורמת לתחלופת תאים מהירה בעור.

בתהליך זה, תאי עור עולים אל פני שטח העור, וגורמים לדלקת וטלאים עבים על העור. כתוצאה מכך מתרחשת הצטלקות, וזיהום מגרד מופרז עלול לגרום אף הוא לצלקות.

טיפול בצלקות פסוריאזיס

יתכן שלא ניתן יהיה להסיר לחלוטין צלקות פסוריאזיס, אך טיפולים זמינים להפחתת חומרתן. במקרים מסוימים, הטיפול עשוי להתמקד בטיפול בנגעי פלאק על מנת לסייע בהפחתת הסיכון להצטלקות.

כל טיפול כרוך ביתרונות וחסרונות, בהתאם לחומרת וגודל הצלקות, משך הטיפול, ושיטת הטיפול בה נוקט רופא העור.

קרם סטרואידיזהו קרם במרשם המיועד למריחה על העור, ומסייע בהפחתת עור אדמומי ונפיחות. הקרם נמרח בשכבה דקה על האזור הפגוע פעמיים ביום למשך כחודש.

קרם טרטינואין מסוג רנובה או רטין A – זהו קרם מרשם בו ניתן להשתמש להחלקת העור, הגדלת מחזור תאי העור, שיפור שינוי גוון העור והפחתת הופעת קמטים. זהו מרשם נפוץ לטיפול בצלקות אקנה, אך מסייע אף לשיפור מראה צלקות פסוריאזיס.

טיפול בלייזר – זהו הליך מכאיב הכרוך בהחלת קרן אור UVB על נגעי פסוריאזיס, במטרה לשפר פגמי עור ללא השפעה על הרקמה הבריאה שמסביב. מחקר שפורסם בכתב העת Archives of Dermatology קבע שטיפול בלייזר בטוח ויעיל לטיפול בבעיות גוונים בעור, צלקות פסוריאזיס או סימני מתיחה. בהתאם לגודל הנגעים או הצלקות, הטיפולים מבוצעים פעמיים בשבוע במשך חודש עד חודש וחצי.

שיוף העור – טיפול זה מתבצע באמצעות מברשת פלדה להסרת השכבה העליונה של העור, במטרה לאפשר פיתוח עור חדש. הטיפול עשוי לכאוב, כך שיש להשתמש בחומר משתק או בהרדמה כללית. התוצאות ניכרות לאחר מספר שבועות.

ניתוח חור-אגרוף – במצב של צלקות פסוריאזיס עמוקות, ניתוח עשוי לסייע. במהלך ההליך, מבוצע בעור חור בגודל אגרוף, הצלקת מוסרת ומוחלפת עם עור חדש, הנלקח בדרך כלל מאחורי תנוך האוזן. הסיכונים כוללים דימום וזיהום מוגזם, ותהליך הריפוי אורך בסביבות שבוע.

פוטותרפיהטיפול באור מסייע לניקוי צלקות פסוריאזיס. אור אולטרה סגול (UV) מסייע להפחתת תסמיני פסוריאזיס בקרב חלק מהחולים.

קבוצות תמיכה – אגודת הפסוריאזיס בישראל מפעילה קבוצות תמיכה המסייעות לחולי פסוריאזיס להתמודד עם ההשלכות הפסיכולוגיות והחברתיות של הצלקות.

חשיבות הטיפול בצלקות פסוריאזיס

הצלקות עשויות להוביל לרגשות חוסר ביטחון. הפחתת המראה שלהן עשוי לסייע בהפחתת "הסטיגמה לפסוריאזיס", ולסייע בשיפור הביטחון העצמי. רופאים מומחים לפסוריאזיס מתמחים בטיפול מחלות עור, ומיומנים באבחון וטיפול בפסוריאזיס.

רוב הטיפולים נמשכים מספר שבועות עד מספר חודשים, ואם לא מטפלים במחלה, ההצטלקות היא הבעיה הקטנה ביותר שכן החולה עלול לסבול מהתקפים חמורים. הרופא מאבחן אם סוג וחומרת הצלקות ורושם טיפול המסייע להקלת הגירודים והפחתת חומרת הצלקות.

רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו!
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים