תסמיני פסוריאזיס

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

סוגי פסוריאזיספסוריאזיס אחת ממיני מחלות עור אוטואימוניות וכרוניות התוקפת אנשים רבים בכל העולם, בין 2%-3% מהאוכלוסיה הכלל עולמית, כאשר במקרים מסויימים היא יכולה לסגת למשך מספר חודשים ולהתלקח מחדש עקב "טריגרים" מסוימים המתרחשים בחיי האדם.

האזורים הנפוצים ביותר להתפתחות המחלה הינם בברכיים, מרפקים וקרקפת. זוהי אינה מחלה מדבקת ועצם היותה מחלה תורשתית לא הוכחה באופן מוחלט על ידי הרפואה המודרנית.

ישנם מספר סוגי פסוריאזיס, כאשר לכל אחד יש שוני קל במגוון הסימפטומים המאפיינים את המחלה. ההתפתחות של פסוריאזיס לאו דווקא מצביעה על כך כי הלוקה בה יסבול מהסימפטומים הברורים והמפורשים של המחלה, אולם ישנם מספר תסמיני פסוריאזיס נפוצים אשר בהופעתם, ניתן לקבל מושג ברור יותר לגבי התפתחות המחלה בגוף והאם יש צורך באבחון מקצועי יותר של רופא או מומחה עור.

התסמינים הגלויים והנפוצים ביותר של מחלת הפסוריאזיס

 • התסמין הנפוץ ביותר של פסוריאזיס הוא עור קשקשי – במיוחד באיזור המרפקים, הברכיים, השוקיים והקרקפת. בנוסף, העור הקשקשי יכול להופיע בכל מקום בגוף, כולל האיברים הגניטליים, הידיים, כפות הרגליים הפנים.
 • תסמין פסוריאזיס נפוץ נוסף הוא אדמומיות בעור באזורים בהם מתפתחת יבשושיות קשקשית בעור.
 • במקרה של פסוריאזיס הפוך התסמינים מתגלים בצורת שפשפת מבהיקה בעור. הכתמים הנם נרחבים, דקים ורכים בעור.
 • גירודים בעור הינם תסמין נוסף המופיע לרוב ביחד עם האדמומיות והקשקשיות בעור.
 • שינוי צבע הציפורניים יכול להיות אף הוא סימפטום לפסוריאזיס ולהצביע על פסוריאזיס בציפורניים, בדרך כלל בגוון צהבהב הדומה לזיהומים פטרייתיים כמו פטרת הציפורניים.
 • במקרה של פסוריאזיס בציפורניים מתגלים לראשונה כתמים לבנים העוטפים את בסיס הציפורן וכן את השטח שמתחת לציפורן ועל עור האצבע, לאחר מכן יכולות הציפורניים אף לנשור כליל.
 • במקרים מסויימים, תסמיני פסוריאזיס יכולים להיות אזורים יבשים, אדומים, סדוקים ומדממים בעור. כמו כן, יכולות להיווצר נקודות אדומות קטנות או פוסטולות (פצעי מוגלה) אדומות המתפתחות על גבי העור כמו גם נגעים אדומים המתפתחים בקפלי העור.
 • דלקת מפרקים פסוריאטית מופיעה לעיתים עוד לפני הופעת הנגעים על העור. לעיתים, מתחיל קשיון מפרקים אצל חולי פסוריאזיס עוד לפני שרואים את הקשקשת על פני העור באזור המפרקים. בשלב מוקדם זה ניתן לטפל על ידי תרופות לטיפול בשיגרון שיסייעו בהופעת הנגעים אחר כך.

בדרך כלל, רבים מהסימפטומים של המחלה נעלמים לזמן מה ואז מופיעים מחדש בעקבות גירויים מסויימים מהסביבה.

גורמים ודרכי טיפול

גורמים למחלה פסוריאזיס כוללים זיהום חמור בגוף כמו דלקת בגרון, מתחים רבים או צריכה של תרופות מסוימות. מכיוון שהמחלה הינה אוטואימונית יכולים להופיע תסמינים נוספים הקשורים במחלות אוטואימוניות אחרות כגון דלקת פרקים שגרונית, צליאק ואפילו מחלת קרוהן. כל אלו עלולים להתלוות לפסוריאזיס.

הלך הרוח בקרב הקהילות המקצועיות בתחום הרפואה והמדע קובע כי אין מרפא מוחלט לפסוריאזיס ולכן, בהעדר תרופה למחלה, הנטייה היא לטפל בסימפטומים הנפוצים עצמם למחלת הפסוריאזיס במקום.

בין הטיפולים הנפוצים בתסמינים השונים של מחלת הפסוריאזיס נכללים מריחת משחות וקרמים, חשיפה לקרני אולטרה סגול או אור שמש ישיר או צריכת תרופות לשימוש אוראלי לדיכוי המערכת החיסונית של הגוף.

לעומת הרפואה המסורתית, לקהילת הרפואה האלטרנטיבית יש דעה רווחת שונה בכל הנוגע לריפוי גוף האדם ממחלת הפסוריאזיס. לפי הגישה האלטרנטיבית, יש לטפל בגורם הבסיסי למחלה במקום רק בסימפטומים של הפסוריאזיס.

הם מאמינים כי הטיפול בגורמים לבעיה תסייע להפחתת התסמינים של הפסוריאזיס באופן משמעותי ובסופו של דבר תרפא אותו באופן מוחלט.

טיפול אלטרנטיבי בפסוריאזיס כולל שינוי הרגלי אכילה, ניקוי המעי הגס להסרת רעלים המצטברים בגוף, צריכת חומצות שומן אומגה 3 המופקות מדגים ושמן פשתן וביצוע משטר טיהור כלל גופי לניקוי כל המערכת הגופנית ולשפר את הפונקציונליות של כל האיברים בגוף.

מה הם סוגי המחלה?

כפי שציינו, ישנם מספר סוגי פסוריאזיס, כאשר לכל אחד יש שוני קל במגוון התסמינים המאפיינים את המחלה. ריכזנו לכם את הסוגים השונים-

 1.     פסוריאזיס פלאק

פסוריאזיס פלאק הוא הצורה הנפוצה ביותר של המחלה. תסמיני פסוריאזיס פלאק באים לידי ביטוי בנגעי עור אדומים ויבשים המכוסים בקשקשים כסופים. הנגעים הללו יכולים להופיע על אזורים שונים בגוף כאשר בדרך כלל יופיעו על המרפק, הברכיים, בגב התחתון או בקרקפת. בדרך כלל הנגעים יכללו תסמינים של גירוד ולעתים אף יהיו רגישים למגע.

 1.     פסוריאזיס ציפורניים

סוג נוסף של פסוריאזיס הוא פסוריאזיס ציפורניים שיכול להתפתח הן בציפורני הידיים והן בציפורני הרגליים. תסמיני פסוריאזיס ציפורניים עלולים לכלול שקעים בציפורניים, צמיחה לא תקינה של ציפורניים ואף שינויי צבע בציפורניים. בנוסף, פסוריאזיס הציפורניים עלול להוביל להיפרדות של הציפורן ממיטת הציפורן. במקרים חמורים הציפורניים אף עלולות להתפורר.

 1.     פסוריאזיס טיפתית

סוג זה של פסוריאזיס משפיע בעיקר על צעירים ועל ילדים. בדרך כלל פסוריאזיס טיפתית יופיע בעקבות זיהום חיידקי כמו דלקת גרון לדוגמא. תסמיני פסוריאזיס טיפתית יכללו נגעים קשקשיים קטנים בצורה של טיפות. בדרך כלל הנגעים יופיעו על הגב, זרועות הידיים או הרגליים.

 1.     פסוריאזיס הפוכה

עוד סוג של פסוריאזיס הוא פסוריאזיס הפוכה, שמתפשטת ומשפיעה בעיקר בקפלי העור של המפשעה, בעכוז או בשדיים. תסמיני פסוריאזיס הפוכה כוללים בדרך כלל נגעי עור אדומים וחלקים שעלולים להחמיר על ידי חיכוך והזעה. פסוריאזיס הפוכה עלולה להיגרם בעקבות זיהומים פטרייתיים שונים, שלמעשה מהווים טריגר לסוג זה של פסוריאזיס.

 1.     פסוריאזיס פוסטולרי

פסוריאזיס פוסטולרי הוא אחד מהסוגים הנדירים של פסוריאזיס ולכן לא מופיע אצל אנשים רבים. תסמיני פסוריאזיס פוסטולרי כוללים בדרך כלל נגעים מוגלתיים מוגדרים היטב, שמופיעים כמעין טלאים נרחבים. לעתים הנגעים עלולים להופיע גם באזורים קטנים יותר של כפות הידיים או כפות הרגליים.

 1.     פסוריאזיס אריתרודרמי

פסוריאזיס אריתרודרמי הוא הסוג הנדיר ביותר של פסוריאזיס. תסמיני פסוריאזיס אריתרודרמי יכולים לכלול נגעים ופריחה אדומה ומתקלפת שמכסה את כל הגוף. במקרים רבים הפריחה עלולה לגרד או אפילו לשרוף בעוצמה.

 1.     דלקת מפרקים פסוריאטית

דלת מפרקים פסוריאטית מופיעה במפרקים השונים של הגוף וגורמת להם להיות נפוחים וכואבים. בדרך כלל התסמינים של דלקת זו משתנים בחומרה שלהם כאשר עלולים להשפיע על מפרק בודד או על כל מפרק בגוף. בדרך כלל התסמינים כוללים נוקשות ונזק מפרקי מתקדם. במקרים חמורים, דלקת מפרקים פסוריאטית עלולה לגרום לנזק קבוע במפרקים. יש לשים לב שדלקת זו עלולה להוביל גם לשינויים בציפורניים. 

רופא
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים