פסוריאזיס פוסטולרית (פסוריאזיס מוגלתי)

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

פסוריאזיס בעורפסוריאזיס פוסטולרית הנה מוגלתית ונדירה, המתרחשת אצל פחות מ- 5% מהאנשים מחולי פסוריאזיס. היא מאופיינת על ידי בליטות מלאות במוגלה (pustules) על העור.

הבליטות יכולות להופיע בתוך שעות, מהרגע בו העור הופך אדום ומגרד. מופע המחלה מתרחש באופן גלי – מופיע ונרפא בתוך מספר ימים ואז מופיע מחדש. פסוריאזיס מוגלתי יכול להופיע באופן נרחב על פני כל הגוף, או באופן מקומי בכפות הידיים והרגליים (palmar-plantar pustulosis).

פסוריאזיס פוסטולרית עלולה להוביל לאנמיה, חום, ושאר מסכני חיים ולעתים קרובות דורשת אשפוז. שני מופעי המחלה עשויים להתרחש בעיקר אצל מבוגרים ויכולים להיות מופעלים עקב מגוון גורמים כגון שימוש בתרופות מסוימות (כולל ליתיום קורטיזון), הריון, או זיהומים כמו דלקת גרון. הפסקת תרופות מסוימות באופן פתאומי (כולל סטרואידים) יכולים גם לעורר התלקחות של פסוריאזיס מוגלתי.

מה זה פסוריאזיס מוגלתי כללי?

פסוריאזיס מוגלתי כללי, מאופיין לרוב בשטחים גדולים בעלי שלפוחיות אדומות וכואבות של העור. הוא מתפתח לפתע (תוך כמה שעות) וכן באופן אקראי על שטחים גדולים של הגוף.

שלפוחיות אלו מראות דפוס מחזורי – שנמשך על פני כמה ימים, מתייבש, מתקלף וחוזר שוב. סוג זה של פסוריאזיס מוגלתי הנו חמור מאוד, ועשוי לחייב אשפוז.

מחלה זו מופיעה בתדירות הגבוהה ביותר אצל מבוגרים ועלולה להוות גורם מסכן חיים, לגרום לחוסר איזון איזון כימי וליצור עומס כבד על הלב והכליות. לעומת זאת המחלה מתפרצת לעתים נדירות אצל ילדים, והם נוטים לשיעור גבוה יותר של שיפור מאשר מבוגרים.

פסוריאזיס מוגלתי כללי מונע מהגוף לווסת את הטמפרטורה באופן טבעי, מה שעלול לגרום לאובדן של נוזלי הגוף. בנוסף, משמשות השלפוחיות כמצע מזון מצויין עבור חיידקים המזינים את הזיהום על העור.

ההתקפים שכיחים אצל חולים בשלב החריף של המחלה. מטופלים שלא עוברים את השלב הזה עלולים ללקות בהתקף נוסף ואך לעבור למצב של פסוריאזיס מסוג אריתרודרמה.

גורמים אפשריים להתפרצות פסוריאזיס מוגלתי כללי: סמים, כולל חוסמי בטא, יודיד, סליצילטים, ליתיום, הזרקה של סטרואידים, זיהום פשוט שמסתבך ואפילו הריון.

פסוריאזיס בעור
רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סרטון הדגמה של מכשיר הדמרפל:

המכשירים שלנו לטיפול בנגעי עור בשיטת הפוטותרפיה

פסוריאזיס ברגל

פסוריאזיס היא מחלת עור שפוגעת בכ-3% מכלל האוכלוסייה. כרגע לא ידועה הסיבה המדויקת שמובילה להתפחותה של המחלה וסבור כי מדובר במחלה אוטואימונית. פסוריאזיס יכול להופיע

לקריאת המאמר »

סוגי אקזמה

אקזמה היא מחלת עור כרונית. יש מספר סוגים של אקזמה אשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי באזורים בהם תופיע האקזמה ובתסמינים שהיא תכלול. במאמר הבא

לקריאת המאמר »
חרדה חברתית

אקזמה בפנים

אקזמה, או בשמה השני דלקת עור אטופית, היא מחלת עור כרונית שמתאפיינת ביובש, אודם וגרד באזורים שונים של הגוף. אחד האזורים בהם עלולה להתפתח אקזמה

לקריאת המאמר »

פיטיריאזיס רוזאה

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלת עור לא מדבקת ולא מסוכנת, שכוללת פגיעה אסתטית בעיקר ונמשכת בין 8 ל-12 שבועות. מחלה זו מופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים

לקריאת המאמר »

אקזמה בעור

אקזמה בעור היא מחלת עור כרונית שמופיעה כפריחה, מגרדת ויבשה באזורים שונים של הגוף. יכולים להתפתח סוגים שונים של אקזמה בעור אשר לכל אחד מהם

לקריאת המאמר »
072-3341176
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים