פסוריאזיס באיזור הקרקפת

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

קרקפתפסוריאזיס בקרקפת הינה צורה נפוצה של פסוריאזיס, לפחות מחצית מכלל האנשים הסובלים מפסוריאזיס מסוגים שונים סובלים גם מפסוריאזיס בקרקפת.

למעשה, זהו רק תהליך של האצה בתהליך התחדשות הטבעי של העור. סוג זה של פסוריאזיס אמנם נפוץ אבל במקרים חמורים הן הפסוריאזיס עצמו והן הטיפולים בו יכולים לגרום לנשירת שיער זמנית. למידע נוסף בנושא זה: נשירת שיער ופסוריאזיס

לאנשים עם פסוריאזיס של הקרקפת אסור לגרד או לקלף את הפצעים, בשל הסיכון להחמרת המצב כך שיגרום לפסוריאזיס להתפשט, לנגעים להזדהם ולגרום לקרחות בקרקפת.

תסמינים של פסוריאזיס הקרקפת

תסמיני פסוריאזיס הקרקפת נראים כנגעים אדומים בעור וכקשקשים כסופים בעלי קילוף רחב טווח על הקרקפת. מיקומם הראשוני מתחיל בצדעיים, סמוך לגבות ולבסיס החיבור של המצח עם השיער.

קשקשים אלו עבים וניתן לראותם סביב השוליים של הקרקפת המשתרעים מקו המצח ועד העורף. בדרך כלל תופיע הקשקשת גם מאחורי האוזניים. פסוריאזיס הקרקפת מתרחש בדרך כלל בשילוב עם פלאק פסוריאזיס הנפוץ, הפוגע באזורים אחרים ונוספים של הגוף.

פסוריאזיס הקרקפת הינו מגרד, נראה מאד לא אסטטי ולעיתים אף כואב מאד. נגעים עלו נראים כעלים כסופים ודקים בעלי קרום.

פסוריאזיס הקרקפת נוטה להופיע ולהיעלם בתקופות חיים שונות ועשוי להיעלם כמעט כליל בתקופות של רגיעה.

אנשים רבים, אשר יטופלו היטב יכולים לזכות בהופעה חד פעמית של המחלה ולא לחוות התלקחות נוספת. אחרים עשויים לחוות תקופות ארוכות של הפוגה, אך לחזור ולקבל את המחלה. תהיה זו תופעה יוצאת דופן עבור חולי פסוריאזיס של הקרקפת לסבול ממנה לאורך זמן רב ללא הפוגה או נסיגה.

טיפול בפסוריאזיס של הקרקפת

לכל התרופות המשמשות לטיפול בפסוריאזיס בקרקפת יש מרכיבים זהים לאלו המשמשות לטיפול בפסוריאזיס הגוף, אבל הרכבם או צורת נטילתן שונה מאשר תרופות המיועדות לגוף.

קרמים ומשחות כבדים הנם בדרך כלל קשים מדי ליישום על הקרקפת, כך נוזלים, קצף, שמפו או שמנים מומלצים יותר. תרופות יעילות לטיפול בפסוריאזיס בקרקפת, כוללות בין השאר:
keratolytics (קרטוליטיקס)
זפת פחם
סטרואידים
Dovonex (דובונקס)
anthralin (אנתראלין)

השלב של התחלת הטיפול הוא החשוב ביותר. הוא כרוך בהפרדה זהירה של השיער בקווצות שונות ומריחה של האזורים הנגועים באופן מדוייק, רחב היקף ועקבי.

מומלץ לעשות את המריחה בצורה שיטתית, החל מהמצח ועד קו העורף מבלי לפסוח על האוזניים ומאחוריהן. ייתכן שתזדקקו לעזרה נוספת כדי לראות את החלק העליון של הראש כמו שצריך.

טיפול באור – היום קיימים מכשירי פוטותרפיה הנראים כמו מסרק ואשר נועדו לטיפול בקרקפת. יחד עם זאת יש לשים לב לטיפולי אולטרה סגול בשל החשיפה הגבוהה לקרניים קצרות וחזקות שעלולות לעודד סרטן העור על הקרקפת שעלול להתרחש בשל הקרינה המופרזת של UVB ממכשירים אלו. במקרים הפחות חמורים, עלולים "מסרקים" אלו ליצור כוויות על הקרקפת.

כמה טיפים מועילים לחולים בפסוריאזיס של הקרקפת:

  • סרק את שיערך במברשת עדינה באופן יומיומי וקבוע.
  • החזק במגיני כריות סופגים בתקופות הטיפול בנגע.
  • תן לכל הטיפולים לעבוד לאורך זמן שכן הסיכוי טוב שאחד מהם יצליח.
  • יש לקרוא את ההוראות בקפידה לפני כל טיפול חדש של פסוריאזיס הקרקפת.
  • ספר לרופא עור אם כל טיפול שהוא גורם לך בעיות או אי נוחות
  • נסה תסרוקות שונות כדי לכסות את כל השיער על הפסוריאזיס, והתייעץ בספר שיודע להתמודד עם זה.
  • לבישת בגדים צבעוניים על החלק העליון של הגוף תעזור להסוות נפילת קשקשים על הכתפיים.

ראו גם:

פסוריאזיס במפשעה

קרקפת
רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סרטון הדגמה של מכשיר הדמרפל:

המכשירים שלנו לטיפול בנגעי עור בשיטת הפוטותרפיה

פסוריאזיס ברגל

פסוריאזיס היא מחלת עור שפוגעת בכ-3% מכלל האוכלוסייה. כרגע לא ידועה הסיבה המדויקת שמובילה להתפחותה של המחלה וסבור כי מדובר במחלה אוטואימונית. פסוריאזיס יכול להופיע

לקריאת המאמר »

סוגי אקזמה

אקזמה היא מחלת עור כרונית. יש מספר סוגים של אקזמה אשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי באזורים בהם תופיע האקזמה ובתסמינים שהיא תכלול. במאמר הבא

לקריאת המאמר »
חרדה חברתית

אקזמה בפנים

אקזמה, או בשמה השני דלקת עור אטופית, היא מחלת עור כרונית שמתאפיינת ביובש, אודם וגרד באזורים שונים של הגוף. אחד האזורים בהם עלולה להתפתח אקזמה

לקריאת המאמר »

פיטיריאזיס רוזאה

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלת עור לא מדבקת ולא מסוכנת, שכוללת פגיעה אסתטית בעיקר ונמשכת בין 8 ל-12 שבועות. מחלה זו מופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים

לקריאת המאמר »

אקזמה בעור

אקזמה בעור היא מחלת עור כרונית שמופיעה כפריחה, מגרדת ויבשה באזורים שונים של הגוף. יכולים להתפתח סוגים שונים של אקזמה בעור אשר לכל אחד מהם

לקריאת המאמר »
072-3341176
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים