פסוריאזיס באיזור הפנים

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

פסוריאזיס בפניםפסוריאזיס בפנים משפיעה על עד 46% מהאנשים הסובלים מסוגים שונים של פסוריאזיס. היא מייצרת קשקשים כסופים, פריחה מגרדת, ובמקרים נדירים גם פצעים פתוחים בשטחי הגוף שקשה מאד להסתיר.

כתוצאה מכך, נאלצים הלוקים במחלה זו להתמודד עם מספר אתגרים נוספים כגון פגיעה באסתטיקה, מצב נפשי קשה הנלווה לכך ועוד.

אבחון פסוריאזיס בפנים

פסוריאזיס בפנים אינו שונה מכל סוג אחר של פסוריאזיס הפוגע באזורים שונים של הגוף. מעל לכל, אנשים עם פסוריאזיס של הפנים חווים גירוד קשה, הגורם לפריחה וקשקשת בפנים האופיינית לכל סוגי פסוריאזיס.

הפריחה בדרך כלל משפיעה על העור מעל השפה העליונה, כמו גם באזורים סביב המצח והגבות, ועל השיער.

לפי מחקר שנעשה בקוריאה על 235 חולים עם פסוריאזיס של הפנים, נמצא כי לכ-74% מהמשתתפים במחקר היו פריחות על המצח העליון, ולכ-46% היו פריחות ליד האוזן. המחקר גילה גם כי רוב החולים הראשונים חוו תסמינים של פסוריאזיס בשאר חלקי הגוף בין הגילאים של 30 עד 40.

על מנת לאבחן פסוריאזיס בפנים, על הרופא לבדוק את העור של המטופל, לבדוק את ההיסטוריה הרפואית האישית והמשפחתית. אם האבחנה מוטלת בספק, רצוי לבצע ביופסיה על מנת לשלול מחלות עור אחרות, כגון דרמטיטיס סבוריאה.

אפשרויות הטיפול בפסוריאזיס בפנים

כמו פסוריאזיס סטנדרטי, פסוריאזיס של הפנים בדרך כלל מגיב היטב ללחות גבוהה ו-וזלין. על החולים מוטל גם לשים לב אילו גורמים מעוררים התלקחויות, ומאילו מוצרים יש להימנע.

לדוגמה, אנשים מסוימים מדווחים על התלקחויות לאחר שחייה בבריכה עם כלור, בעוד אנשים אחרים אומרים כי מים עם כלור בעצם משפרים את התסמינים.

טיפולים רבים מבוצעים על יד משחות סטרואידים שאושרו לטיפול בפסוריאזיס, כגון משחות הידרוקורטיזון, אשר יכולות להיות גם יעילות בטיפול בפסוריאזיס הפנים.

אבל שימוש בסטרואידים כזה צריך להיות מוגבל, משום ששימוש לטווח ארוך שעלול לגרום לתופעות לוואי. חשוב להתייעץ עם הרופא לגבי טיפולי סטרואידים וגורמי סיכון.

חולים עם פסוריאזיס בפנים יכולים גם לנסות להשתמש במייקאפ מסוגים שונים, על מנת לכסות את הנגעים. קרן הפסוריאזיס הבינלאומית ממליצה על Dermablend, קוסמטיקה המיועדת לאנשים עם פסוריאזיס דרמטיטיס. עם זאת, הקרן ממליצה נגד שימוש בקוסמטיקה לעור מגורה יתר על המידה או בנגעים שלא הגלידו.

פסוריאזיס בפנים
רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סרטון הדגמה של מכשיר הדמרפל:

המכשירים שלנו לטיפול בנגעי עור בשיטת הפוטותרפיה

פסוריאזיס ברגל

פסוריאזיס היא מחלת עור שפוגעת בכ-3% מכלל האוכלוסייה. כרגע לא ידועה הסיבה המדויקת שמובילה להתפחותה של המחלה וסבור כי מדובר במחלה אוטואימונית. פסוריאזיס יכול להופיע

לקריאת המאמר »

סוגי אקזמה

אקזמה היא מחלת עור כרונית. יש מספר סוגים של אקזמה אשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי באזורים בהם תופיע האקזמה ובתסמינים שהיא תכלול. במאמר הבא

לקריאת המאמר »
חרדה חברתית

אקזמה בפנים

אקזמה, או בשמה השני דלקת עור אטופית, היא מחלת עור כרונית שמתאפיינת ביובש, אודם וגרד באזורים שונים של הגוף. אחד האזורים בהם עלולה להתפתח אקזמה

לקריאת המאמר »

פיטיריאזיס רוזאה

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלת עור לא מדבקת ולא מסוכנת, שכוללת פגיעה אסתטית בעיקר ונמשכת בין 8 ל-12 שבועות. מחלה זו מופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים

לקריאת המאמר »

אקזמה בעור

אקזמה בעור היא מחלת עור כרונית שמופיעה כפריחה, מגרדת ויבשה באזורים שונים של הגוף. יכולים להתפתח סוגים שונים של אקזמה בעור אשר לכל אחד מהם

לקריאת המאמר »
072-3341176
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים