יומירה

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

תרופותתרופת יומירה, הנמנית על סוג תרופות ביולוגיות לטיפול בפסוריאזיס, אשר אושרה על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) בשנת 2002.

זוהי אחת התרופות הביולוגיות החוסמות TNF אלפא. תפקידו של חלבון ה-TNF-alpha הנו בוויסות תאי המערכת החיסונית בגוף וכאשר התהליך משתבש, תוקף הגוף תאים בריאים וגורם למחלות אוטואימוניות.

יומירה מסייעת בהפחתת תסמיני הדלקת, ובכך מקלה על החולה ומונעת או מצמצמת את הנזק המצטבר מהדלקת. יומירה היא התרופה הראשונה ממשפחת ה- Anti-TNF-alpha המבוססת במלואה על נוגדים אנושיים, לעומת תרופות ותיקות יותר מאותה משפחה, המבוססות על נוגדנים ממקור של בעלי חיים, כגון אנברל ורמיקייד. היומירה הנה תרופה ביולוגית עבור דלקת מפרקים פסוריאטית (שהינה סוג של פסוריאזיס) ודלקת מפרקים שגרונית.

יומירה ניתנת על ידי הזרקה תת עורית בהזרקה עצמית פעם בשבועיים. למרבית החולים מומלץ על ידי הרופאים להזריק אותה בכל שבוע אם נראה כי בכל 14 ימים זה לא מספיק.

יתרונות השימוש ביומירה

נוחות השימוש של זריקות פעמיים בחודש בלבד. יומירה קיבלה את האישור לטיפול בפסוריאזיס בשנת 2008, ועד אז שימשה בעיקר עבור טיפול במחלת הקרוהן.

מי צריך לקחת את התרופה? החל בחולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית ועד חולים עם פלאק פסוריאזיס נרחב אשר הסימפטומים לא השתפרו בטיפול ב-Enbrel הנפוץ יותר.

כמו כן מתאימה התרופה לאנשים שאינם יכולים לשאת בטיפול יומיומי או שבועי וצריכים את הנוחות של מינון פעמיים בחודש.

מי צריך להימנע משימוש בתרופה?

חולים עם זיהומים קשים, כולל שחפת או צהבת מסוג B, וכן חולים אלרגיים לגומי או לטקס. כמו כן, אנשים הסובלים מטרשת נפוצה ומצבים נוירולוגיים כגון אי ספיקת לב, ניתוח קרוב או חיסון, בהריון או בהנקה.

מהן תופעות הלוואי של  היומירה?

תופעות לוואי שכיחות כוללות תגובות של אדמומיות ונפיחות באזור ההזרקה, פריחה, נפיחות, גירוד או שטפי דם, כמו גם כאבי ראש, וזיהומים בדרכי הנשימה העליונות.

כל התרופות הביולוגיות הנקראות אנטי TNF הנן בעלות סיכון מוגבר לזיהום חמור, בעיות נוירולוגיות, ואי ספיקת לב אשר צריך להיות מאוזן. על אף תופעות הלוואי, ידועה היומירה כאפקטיבית מאד לטיפול בפסוריאזיס והיא מומלצת לחולים רבים.

מאמרים נוספים בנושא:
פרוטופיק

רופא
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים