טיפול בפסוריאזיס

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

כיום אין עדיין תרופה יעילה המאפשרת טיפול בפסוריאזיס. יחד עם זאת, סוגים רבים של טיפולים מקלים קיימים בשוק – כולל מוצרים למריחה על העור, פוטותרפיה ותרופות למתן דרך הפה. טיפולים אלה אינם מרפאים את המחלה אך יכולים לעזור לשלוט בפסוריאזיס.

רוב מקרי הפסוריאזיס הם קלים ויכולים להיות מטופלים על ידי תרופות למריחה על העור. במקרים מסוימים, פסוריאזיס יכולה להיות קשה לטיפול אם היא בדרגת חומרה גבוהה. פסוריאזיס לרוב חוזרת, אפילו במקרים של דרגת חומרה נמוכה.

מטרת הטיפול בפסוריאזיס היא להאט את הצמיחה המהירה של התאים בעור שגורמים לפסוריאזיס, על מנת לצמצם את הדלקת. הטיפול מבוסס על סוג הפסוריאזיס, מיקומו בגוף, דרגת חומרתו, גיל המטופל ובריאותו הכללית.

הטיפול תלוי גם בתגובת המטופל, עד כמה מושפע מהמצב – בין אם פיזית (למשל כאבי פרקים) או נפשית (המבוכה והתסכול המתלווים לפריחה בעור שעלולה לכסות שטחים נרחבים בעור).

מהו הטיפול היעיל ביותר עבור פסוריאזיס?

קיימות היום הרבה אפשרויות טיפול בפסוריאזיס. לכל טיפול יש יתרונות וחסרונות, ומה שעובד על חולה אחד לא תמיד יועיל לחולה אחר. הדבר משתנה בשל גילאי החולים, מצבם הכללי, מידת הטיפול או ההזנחה, סוג הפסוריאזיס ועוד משתנים נוספים.

צורות הטיפול השונות של רופאים בפסוריאזיס, מבוססות בדרך כלל על חומרת המחלה, גודלם של האזורים המעורבים, סוג הפסוריאזיס, והתגובה של המטופל לטיפול הראשוני.

שיטת טיפול זאת נקראת לפעמים גישת השלבים "1-2-3". בשלב 1 משתמשים בתרופות שמורחים ישירות על העור והן משפיעות באופן מקומי. שלב 2 כולל שימוש בטיפולי אור (פוטותרפיה). שלב 3 כולל נטילת תרופות דרך הפה או בהזרקה לטיפול ישירות לתוך הנגעים כדי לטפל במערכת החיסונית כולה (נקרא גם טיפול מערכתי).

במשך הזמן, עור הסופג חומרים רבים באופן מקומי, יכול לפתח עמידות לטיפול, במיוחד בשימוש בסטרואידים.

כמו כן, טיפול זה עובד בצורה יעילה על חלק קטן מהאנשים ונותן אפקט נמוך מאד על אחרים. לפיכך, הרופאים מרבים להשתמש בגישה של ניסוי וטעייה כדי למצוא טיפול בפסוריאזיס שעובד, והם עשויים לעבור לסוגים שונים של טיפולים באופן תקופתי. לדוגמה, כל 12 עד 24 חודשים, אם טיפול מקומי בפסוריאזיס לא עובד או אם תופעות לוואי מתגלות במהלך טיפולים מסוגים שונים.

מאמרים נוספים בנושא:
פרוטופיק

טיפול טבעי לפסוריאזיס – דיקור באוזן

רופא
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים