מהו אינברסה פסוריאזיס?

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

סובלת מפסוריאזיספסוריאזיס הפוך (הידוע גם בשם פסוריאזיס Flexual) מתרחשת בין קפלי העור, כמו אלה שנמצאים בבתי השחי, במפשעות ותחת השדיים.

סוג פסוריאזיס זה אמנם נדיר (מופיע בקרב 2-6% מכלל הסובלים מפסוריאזיס), אך פסוריאזיס אינברסה היא השכיחה ביותר בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל, מה שתורם להחמרה במצבם עקב חיכוך מתמיד של העור בעצמו והזעת יתר.

נגעי פסוריאזיס נראים לרוב כקשקשים. לעומת זאת, מופע הפסוריאזיס אינברסה בדרך כלל חלק ומבריק יותר מאשר הסוגים האחרים.

בגלל מיקום פסוריאזיס אינברסה באתרים ספציפיים בגוף, החשופים הרבה פחות לאוורור, כמו במפשעה קיימת נטייה להיווצרות זיהומים פטרייתיים בנוסף לפסוריאזיס. לכן סוג זה של פסוריאזיס עלול לבלבל לעתים עם קנדידה.

כיצד מאבחנים אינברסה פסוריאזיס?

כפי שנאמר לעיל, פסוריאזיס הפוך מתרחשת בקפלי העור ובשל ריבוי קמטים, או קפלי עור רבים מופיע ככתמים לבנים מבריקים על העור.

התסמינים של פסוריאזיס הפוך, בניגוד לסוג הנפוץ ביותר של פסוריאזיס – פלאק פסוריאזיס, אינם מאופיינים בכתמים אדומים כהים, אלא להפך, בכתמים בהירים מאד, אשר לכאורה נראים קלים יותר אך הסובל מהם, חווה כאב רב, גירוד ואף פטריות וזיהומים. זוהי צורה מאד לא אסתטית של המחלה אצל הסובלים מעודף משקל.

הסיבות להיווצרות פסוריאזיס אינברסה

אחת הסיבות הגורמות לאינברסה פסוריאזיס הינה עודף משקל, אשר גורם לחיכוך רב וקבוע כמו גם מקום מרבץ נוח וחמים להיווצרות של פטריות, חיידקים ולכלוך, אשר יחד הופכים את העור לנגוע, בעל כתמים מבריקים ומגרד מאד.

טיפול אלטרנטיבי בפסוריאזיס אינברסה הינו פופולארי מאד ומקל על אי הנוחות, כמו כן ירידה דרסטית במשקל משפיעה באופן דרמטי על היווצרות כתמים חדשים ובשילוב עם פעילות גופנית אשר מסייעת בהפחתה משמעותית של קפלי שומן בעור, ניתן להקל משמעותית על תסמיני המחלה.

יחד עם זאת, אנשים שכבר חלו בפסוריאזיס אינברסה צפויים לחוות התפרצויות של המחלה גם לאחר ירידה במשקל, אך הן ניתנות לשליטה ולטיפול חיצוני מקומי.

כמו רוב סוגי פסוריאזיס, פסוריאזיס אינברסה הינה עיקשת בדרך כלל, ויהיה קשה לרפא אותה ללא טיפול מתמיד וקפדני, כמו גם על שמירה על היגיינה גבוהה של הגוף.

רופא
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים