הקשר בין שתיית קפה להופעה של פסוריאזיס

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

קפהפסוריאזיס היא אחת ממחלות העור הלא נעימות עימן אנשים מסוימים נאלצים להתמודד. המחלה מפריעה הן מבחינת ההרגשה הפיזית, והן מבחינת מה שהיא גורמת למראה החיצוני של מי שלוקים בה ולתחושות המתעוררות עקב כך.

מכיוון שמנגנון ההתפתחות של המחלה הזו איננו ידוע עדיין, כסף רב מושקע במחקרים שמטרתם למצוא מהו או מהם הגורמים לפסוריאזיס.

עד היום הוכח כי מצבים מסוימים קשורים לעלייה בשכיחות המחלה. בין המצבים האלה ניתן למנות שתייה של אלכוהול ועישון סיגריות.

עד לאחרונה היה מקובל לחשוב כי גם שתיית קפה, או צריכה של קפאין בכלל לצורך העניין, תורמת להופעה של פסוריאזיס.

מחקר חדש שפורסם בגיליון מרץ האחרון של כתב העת הרפואי Archives of Dermatology מפריך את הטענה הזו ומוכיח כי אין קשר בין שתיית קפה להופעה של פסוריאזיס.

מעוניינים במכונת קפה? לחצו כאן לקבלת הצעה משתלמת

קצת על פסוריאזיס

פסוריאזיס כאמור היא מחלות עור אוטואימונית- מחלה בה מערכת החיסון תוקפת את הגוף עצמו. במקרה זה מדובר על תקיפה של מערכת החיסון על תאי העור.

המחלה מתבטאת בנגעים עוריים שיכולים להופיע ככתמים אדומים, לעיתים מגרדים ומעליהם שכבה של קשקשת שהיא למעשה העור המתקלף.

פרט לתחושת הגירוד המלווה את הסובלים מהבעיה, הם לרוב חשים תחושות של בושה בגלל המראה של עורם וחווים ירידה בביטחון העצמי.

מכיוון שטרם התגלו המנגנונים הגורמים להופעת המחלה, אין לה עדיין תרופה שיכולה לרפא אותה.

קיימים מספר סוגי טיפולים שיכולים להקל על התסמינים או להכניס את המחלה לתקופה של נסיגה, שיכולה להימשך אפילו מספר שנים עד ההתפרצות הבאה.

הטיפולים המקובלים לפסוריאזיס הם: משחות המכילות סטרואידים ומדכאות מקומית את התגובה החיסונית, תרופות כימותרפיות שמדכאות בצורה חזקה יותר את התגובה החיסונית ופוטותרפיה. הפוטותרפיה מתבססת על שימוש בקרינת השמש בכדי לייבש את פצעי הפסוריאזיס.

המחקר החדש

מספר מחקרים כבר הצליחו להוכיח בעבר כי שתיית אלכוהול, בייחוד בירה, ועישון של סיגריות משפיעים על הופעה של פסוריאזיס.

מחקרים קודמים הראו כי גם שתייה של קפה גורמת לעלייה בהופעה של פסוריאזיס אולם קבוצת חוקרים מבית החולים בירגהם בבוסטון חשבה אחרת.

החוקרים העלו השערה לפיה בקפה יש מספר תכונות שיכולות לגרום לו להיות חומר שנוגד הופעה של פסוריאזיס. בין התכונות הללו ניתן למנות חומרים אנטי- אוקסידנטים שמדכאים תהליכי דלקת, ושיפור של תוצאות טיפול בחומרים מדכאי מערכת חיסון בשילוב עם קפאין.

המחקר מתבסס על נתונים מתוך מחקר הבריאות האמריקאי לאחיות וכלל נתונים של צריכת קפה בקרב למעלה מ- 82,000 אחיות אמריקאיות. בשנת 1991 כל המשתתפות במחקר מילאו שאלונים ובהם פרטים על צריכת המזון והשתייה היומית שלהם, כולל שתיית משקאות המכילים קפאין. בתחילת המחקר אף אחת מהאחיות לא הייתה חולה בפסוריאזיס.

במהלך 14 השנים הבאות התנהל מעקב אחר האחיות וצריכת הקפה שלהן. בתום המעקב, 986 אחיות היו חולות בפסוריאזיס.

תחילה היה נראה כי האחיות שנהגו לצרוך יותר קפה חלו בשכיחות גבוהה יותר בפסוריאזיס, אולם לאחר ניתוח מעמיק יותר של הנתונים התגלה כי האחיות ששתו קפה וחלו נהגו גם לעשן.

מכיוון שמחקרים קודמים הוכיחו קשר בין עישון לפסוריאזיס, החוקרים הניחו כי מחלתן של אותן נשים נגרמה הודות לעישון ולא בגלל הקפה.

כאשר נבדקה שכיחות הופעת המחלה ביחס לצריכת קפאין בלבד, ראו החוקרים שהיא אינה שונה מאשר באוכלוסייה הכללית. מכאן הסיקו החוקרים כי לא קיים קשר בין שתיית קפה או צריכת קפאין מכל סוג שהוא להופעה של פסוריאזיס.

ראו גם:

מחקר בחן גן הגורם ישירות להתפתחות מחלת הפסוריאזיס

חוששים שלקיתם בפסוריאזיס? כל המידע על התסמינים של פסוריאזיס

רופא
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים