"קונסנטיקס" לטיפול בפסוריאזיס – פריצת דרך טיפולית

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

זריקה לטיפול בפסוריאזיסבגיל 17, אובחנה חני לוי מעפולה (היום בת 28) כחולת פסוריאזיס – מחלת עור כרונית אוטואימונית קשה הבאה לידי ביטוי בנגעים אדומים על פני העור, תחושת עקצוץ וגרד וקשקשת. בשיא הנעורים וגיל ההתבגרות, חייה קיבלו תפנית בלתי צפויה משום מקום וללא הכנה מוקדמת.

המחלה התפרצה בחני בעוצמה גבוהה ולמעשה שיבשה לחלוטין את מסלול חייה התקין. במקום ליהנות מהחיים כמתבגרת צעירה, היא מצאה את עצמה מתרוצצת בין רופאים, בחיפושים אחרי מזור למחלה הקשה ולתסמינים החמורים שהיוו את מנת חלקה.

לרוע מזלה, אף טיפול לא הצליח להביא להקלה ובמשך עשור שלם מחייה סבלה מהתפרצויות של פסוריאזיס שהובילו לפגיעה חמורה בביטחון העצמי שלה, לחרדות ופחדים. בשיא המחלה, 70 אחוז משטח העור של חני כוסה בנגעי הפסוריאזיס. למרבה השמחה, דווקא בזמן שהייתה שרויה בייאוש, חלה תפנית חיובית בעלילה, כאשר בניסיון לאתר תרופה למחלתה, הצטרפה למחקר בבית החולים העמק בעפולה.

ניסוי שהצליח ובגדול

במסגרת הבדיקה הוצע לה להצטרף לניסוי חדשני שבו בוחנים את היעילות של תרופה חדשה הנקראת קוסנטיקס. כבר לאחר הטיפול הראשון הנגעים העוריים החלו להיעלם ולאחר הטיפול השלישי נראה כי העור של לוי התנקה לחלוטין מתסמיני המחלה הקשה. לוי, שהחליטה להיחשף על מנת להגביר את המודעות הן למחלה והן לתרופה, הצהירה כי יש תקווה לציבור חולי הפסוריאזיס.

לדבריה, לאחר הטיפול הראשון היא נותרה בהלם: "לא האמנתי למראה עיניי. בכיתי יחד עם בעלי. הנגעים נעלמו כמעט לחלוטין. לאחר השבוע השישי של הטיפול כמעט כבר לא סבלתי מנגעים עוריים. ייתכן שניתן להירפא מהמחלה הזו".

הכל התחיל מנקודה אדומה קטנה…

היום לוי חשה מאושרת ושמחה. היא כבר הגיעה לנקודה שבה לא האמינה עוד שהעור שלה יחזור להיות נקי וחלק. כעת, כשהיא משוחררת מהסימפטומים של המחלה, היא מוכנה לחשוף את הסיפור שלה. לפי לוי, ה"רומן" שלה עם המחלה התחיל מנקודה קטנה ברגל ותו לא. הנקודה הזו גרמה לה לגשת לרופא העור שלה, שאבחן את הנגע כתגובה לנוכחות יונים בסביבה הקרובה של לוי ולכן הסתפק במרשם לאנטיביוטיקה במשחה.

לאחר שלוי מרחה את המשחה על הנקודה האדומה, היא אכן נעלמה כלא הייתה, אך יממה אחת מאוחר יותר, הופיעו שלוש נקודות חדשות. תופעה זו נקראת ריבאונד ולאחר ששבה לרופא העור, הוחלט על ביצוע ביופסיה. ביופסיה היא בדיקה שבה נלקחת דוגמית רקמה להמשך בירור מעבדתי. כשתוצאות הבדיקה חזרו מהמעבדה כבר היה ברור: לוי חולה בפסוריאזיס.

הפסוריאזיס מתפרצת כאשר מערכת החיסון מזהה בטעות את תאי העור בתור פתוגן שיש להילחם בו וכתוצאה מכך תוקפת אותם. במהלך התקופה שבה אובחנה עם המחלה, סבלה לוי מלחץ נפשי רב, המהווה לא אחת טריגר להתפרצות המחלה. בתקופה הזו הנגעים התפשטו והלכו והגיעו עד לקרקפת. לדבריה, הרגישה כאילו שהיא חובשת קסדה, על רקע השינויים במרקם העור.

בשלב מסוים הנגעים הפסוריאטיים התפשטו לכיוון הפנים ובשלב הזה לוי נהגה להסתגר בביתה, כאשר בשלב מסוים נעדרה מבית הספר במשך שבוע ברציפות. במהלך השנים השקיעה לוי אלפי שקלים בחיפושיה אחרי התרופה שתגרום לנגעים להיעלם לצמיתות והתנסתה פחות או יותר בכל טיפול אפשרי, החל ממטפלים אלטרנטיביים שהתגלו כשרלטנים וכלה בטיפולים קונבנציונאליים דוגמת פוטותרפיה, שהביאו להקלה זמנית בלבד.

פסימיות שהפכה לאופטימיות

כשכבר החליטה להרים ידיים ולהפסיק לחפש טיפול מתאים, היה זה בעלה שלא ויתר והמשיך בחיפושים. בחיפושיו הגיע לד"ר זיו מיכאל מבית החולים העמק שסיפר לו על מחקר חדש המראה סימנים מבטיחים. לוי סירבה להצטרף למחקר, שכן לא נותרה בה עוד תקווה לעתיד טוב יותר, אך שגיא (בעלה) התעקש ולבסוף היא התרצתה.

במהלך חמשת השבועות הראשונים של הטיפול שקיבלה במסגרת המחקר, נאלצה לקבל זריקה אחת מדי שבוע ולאחר מכן זריקה אחת לחודש. כבר לאחר הזריקה השלישית הנגעים העוריים נעלמו כלא היו לתדהמתה של לוי.

כיום לוי מעידה על עצמה שהיא אופטימית יותר ורגועה יותר מאי פעם. המסר שלה לאוכלוסיית חולי הפסוריאזיס חד וברור – אסור לאף אחד להרים ידיים ולהתייאש כיוון שנמצאה תרופה למחלה שעובדת באמת. לאור ההצלחות שקצרה התרופה, הוחלט השנה להכניס אותה לסל התרופות הישראלי.

רופא
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים