מה כדאי ללבוש כסובלים מפסוריאזיס?

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

מה כדאי ללבוש כסובלים מפסוריאזיס?לבוש עשוי להשפיע על תסמיני פסוריאזיס. מאמר זה מספק טיפים להלבשה המסייעים לשליטה על התסמינים.

תהליך הלבוש אינו פשוט לסובלים מפסוריאזיס. בחירות הבגדים עשויות להשפיע יותר מאשר על הסגנון בלבד. הן מסייעות למעשה להקל או להחמיר את התסמינים.

לדוגמא, סוגי בגדים מסוימים עלולים להחמיר גירוי בעור ולהפעיל התלקחויות הקשורות לפסוריאזיס, אך חולי פסוריאזיס נוטים ללבוש בגדים המסווים את תסמיניהם, ומצב זה עשוי לפעול כמעגל קסמים אם לא נזהרים.

תסמיני עור בפסוריאזיס: גירודים, גירויים, סדקים, יובש ונגעים – כתוצאה מכך, העור נוטה לדמם בקלות. היות ועור יבש וסדוק נוטף לעיתים, בגדים נדבקים לשטחים הפתוחים ותורמים לדימום נוסף.

הפחתת חוסר הנוחות עם הלבשה

החדשות הטובות הן שניתן להתלבש באופן המסייע להתמודדות עם הכאב, הדימום וחוסר הנוחות הקשורים בפסוריאזיס. יש לחשוב על השלבים הבאים:

בגדי כותנה

יש להעדיפם על בדים אחרים, שכן כותנה אינה מגרה את העור או גורמת להתחממות יתר. לכן מומלץ ללבוש בגדי כותנה קלים ככל הניתן, ולהימנע מחומרים כגון צמר ובדים סינתטיים, שאינם נושמים כמו קוטונים.

בדים סינתטיים מחמירים את התסמינים היות והם גורמים לשימור חום ונדבקים לאזורים פתוחים בעור.

כביסה בחומרים נטולי ריחות

אבקת כביסה עשויה אף היא להשפיע על פסוריאזיס. מומלץ למצוא חומרי כביסה שאינם מרככי בדים, ולהימנע ממוצרים מבושמים העלולים להחמיר פסוריאזיס.

דטרגנטים נוזליים עשויים להיות עדיפים על החומרים המוצקים, היות והם מתמוססים טוב יותר, וחלקיקי דטרגנט עשויים להפחית את סיכויי ההיצמדות לבגדים.

לבוש להסתרת הפסוריאזיס

סקרן מטעם קרן הפסוריאזיס הלאומית מצא שארבעים אחוזים מהחולים דיווחו על בחירת בגדים המסתירים את הפסוריאזיס.

כדי שלא להתמודד עם תגובות של זרים, מומלץ ללבוש חולצות בעלות שרוולים ארוכים, מכנסיים ארוכות וכן צעיף להפחתת המבטים שאינם רצויים. אך יש להבין כי כיסוי עשוי לתרום לשימור חום, לכן יש לבחור את הבדים בתבונה.

אמבטיית מלחי סלעיםמסייעת להקלת הגירוד ומסייעת עם אספקת לחות לעור. כדי להכין את האמבטיה, יש להוסיף שתי כוסות מלח סלעים לאמבט מים חמים מאוד. שוהים באמבטיה במשך עשר דקות עד רבע שעה, ושוטפים את הגוף ללא סבון. לפני הייבוש, יש למרוח קרם לחות או מרשם מקומי.

בגדים רופפים – בגדים צמודים עשויים להחמיר תסמיני פסוריאזיס. נוחות היא נושא חשוב ביותר לחולים, ואם הבגדים הדוקים מדי, למשל, ומשפשפים נגעים קיימים, הכאב מחמיר והפצע מגורה יותר. לכן מומלץ לבחור בגדים רופפים ככל הניתן.

בגדים בעלי צבעים בהירים להפחתת מראה הקשקשים – אם חולי פסוריאזיס מודאגים לגבי קשקשי העור המופיעים על הבגדים, יש לזכור כי גוונים ודפוסים בהירים מסתירים קשקשים טוב יותר מגוונים כהים.

יש לזכור לטפל במצב העור, כדי להגביר את רמת הנוחות עם לבישת סוגי בגדים שונים. קיימים מספר טיפולים זמינים כיום לפסוריאזיס, כך שאנשים עם הפרעה זו יכולים להקל את כאב המפרקים והעור ולהיראות טוב, ללבוש את הבגדים שהם אוהבים, כולל בגדי ים או מכנסיים קצרים.

רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו!
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים