פיזיותרפיה תורמת לסובלים מפסוריאזיס

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

פיזיותרפיה לסובלים מפסוריאזיס
פיזיותרפיה לסובלים מפסוריאזיס

מחלת פסוריאזיס משפיעה על הגפיים ועמוד השדרה והיא גורמת לכאב, נוקשות שרירים ונפיחות. במקרים רבים נובע המצב מתורשה גנטית והדלקת מתרחשת ברצועות, בגידים ולעיתים בעיניים. מעבר לטיפולים תרופתיים, טיפולים חיצוניים מסייעים בהקלת תסמיני פסוריאזיס ושחזור תפקוד המפרקים. טיפול פיזיותרפיה מתייחס למגבלות הגופניות המלוות את המחלה ומשיב את הגוף לתנועה וניידות רגילים.

טיפול פיזיותרפיה תורם לסובלים מפסוריאזיס

במהלך הטיפול הראשון המטפל מבקש מהמטופל היסטוריה רפואית מפורטת. הוא יבקש לדעת מתי התחילה המחלה, מתי התרחשו הכאבים הראשונים, באיזו תדירות הם מפריעים, מהי רמת הכאב, ואיזה סוג של פעילות מגרה או מקלה את הכאב.

המטפל ישאל גם על נגעים המופיעים בעור ויבדוק היסטוריה משפחתית הקשורה למחלה, כמו גם את כל הטיפולים הקודמים או הנוכחיים אותם ביצע, ובכלל זה טיפולים תרופתיים. לבסוף, הוא ישאל על העבודה ופעילויות פנאי וירצה לדעת אם המחלה מהווה הגבלה בכל הפעילויות האלו.

אם הפסוריאזיס משפיע על המפרקים בגפיים התחתונים, הפיזיותרפיסט יבקש לראות את הדרך בה המטופל הולך על מנת לקבוע אם המחלה משפיעה על ההליכה. הוא מעריך את היציבה וקובע את תקינותה, ומייעץ למטופל לגבי תנוחות יציבה נכונות וטכניקות הליכה.

בשלב הבא מעריך ומודד הפיזיותרפיסט את טווח התנועה במפרקים שנפגעו ממחלת הפסוריאזיס. כוח השרירים המקיפים את המפרקים נקבע אף הוא. למפרקים המאופיינים בצמצום תחום תנועה או שנמצאים בסיכון לאיבוד טווח התנועה, ימליץ המטפל על מגוון תרגילי תנועה. תרגילי מתיחות יקבעו לכל השרירים הסובבים את המפרקים, ותרגילי חיזוק ייקבעו לשרירים החלשים.

חלק מהתרגילים מתבצעים בקליניקת המטפל, אך בדרך כלל מקבל המטופל גם שגרת אימונים של מתיחות לביצוע יומי בבית. המטרה הכללית היא לחזק את הגוף, להשיב לו את גמישותו ולגרום לו לתפקד בצור מיטבית על מנת להקטין את הסיכון לפציעה.

בנוסף לתרגולים פיזיים, הפיזיותרפיסט משתמש אף בשיטות טיפוליות דוגמת החלת חום או קור ישירות על האזורים שנפגעו, על מנת להפחית את הכאב והנפיחות הקשורים עם דלקת מפרקים פסוריאטית. עיסוי או סוג אחר של התערבות פיזית מספק הקלה משמעותית למטופלים.

הידרותרפיה, הידועה אף כטיפול במים, היא שיטה אחרת של פיזיותרפיה. הפיזיותרפיסט מתרגל את המטופל לבצע מתיחות וטכניקות לחיזוק הגוף, בתוך בריכה מלאה במים חמים. אימון במים טוב אף ללב, לכלי הדם ולבריאות.

כיצד להפיק את המרב מפיזיותרפיה?

המטרה בטיפול פיזיותרפיה למטופלים עם דלקת מפרקים פסוריאטית היא שמירה על גמישות וטווח התנועה. המטרה אינה לזכות במדליות זהב להרמת משקולות, אלא להשקיע את המאמץ במפגשי הטיפול ולהתייחס אליהם במונחים של התקדמות. חלק חשוב בטיפול הוא ליידע את המטפל כאשר איבר מסוים כואב, ולטפל בו.

למרבה הצער, דלקת מפרקים פסוריאטית אינה ניתנת לריפוי מושלם. יחד עם זאת, קיימות אפשרויות טיפול רבות המסייעות להתמודד עם המחלה. הרופא והפיזיותרפיסט, כמו גם אנשי בריאות אחרים המעורבים בטיפול, מתווים תכנית טיפול מותאמת באופן אישי על מנת להקל על התסמינים ולשפר את איכות החיים.

ראו גם:

כל טיפול הפיזיותרפיה באתר therapist

רפואה אלטרנטיבית וטיפול בפסוריאזיס

אולי יעניין אותך גם:

גאווה ישראלית: חוקרים מישראל זיהו תאים האחראים על התפתחות פסוריאזיס

פיזיותרפיה לסובלים מפסוריאזיס
רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו!
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים