פיטיריאזיס רוזאה

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלת עור לא מדבקת ולא מסוכנת, שכוללת פגיעה אסתטית בעיקר ונמשכת בין 8 ל-12 שבועות. מחלה זו מופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים בגוף והיא פוגעת באיכות החיים. לעתים עלולים להישאר כתמים על הגוף גם לאחר שהמחלה עוברת.

 

מהי פיטיריאזיס רוזאה?

כפי שציינו, פיטיריאזיס היא מחלת עור שמופיעה כתפרחת מגרדת באזורי גוף שונים. פירוש המילה פיטיריאזיס היא קשקש עדין ופירושבדרך כלל פיטיריאזיס רוזאה תתפתח אצל אנשים שהמערכת החיסונית שלהם חלשה יותר וכי היא במלחמה בזיהומים ויראליים המילה רוזאה הוא גוון ורדרד אדום, כלומר, שמה של המחלה הוא קשקש עדין בגוון ורדרד אדום. תסמיני המחלה, כמו שמה, הם קשקשים עדינים שמופיעים על גבי העור בגוונים ורדרדים אדמדמים. בדרך כלל המחלה תופיע אצל ילדים ואצל מבוגרים צעירים בין הגילאים 10 עד 35, אך יכולה להופיע גם לפני כן וגם לאחר מכן. אין סיבה ידועה כרגע להתפתחות המחלה אך ניתן לראות כי היא מתפתחת לאחר תסמינים שקשורים לזיהום ויראלי מקבוצת ההרפס. האזורים הנפוצים בהם תופיע המחלה הם הגב, החזה והבטן. המחלה נמשכת בין 8 ל-12 שבועות ולאחר מכן צפויה לעבור מעצמה. המחלה לא מותירה צלקות אך חשוב לקחת בחשבון שלעתים עלולים להישאר כתמי פיגמנטציה באזור שיישארו חודשים רבים עד להחלמה מלאה. בדרך כלל המחלה תופיע רק פעם אחת בחיים, כמו אבעבועות רוח.

מה הגורמים למחלה?

כפי שציינו, הגורם המדויק שמוביל להתפתחותה של המחלה לא ידוע כרגע. בדרך כלל פיטיריאזיס רוזאה תתפתח אצל אנשים שהמערכת החיסונית שלהם חלשה יותר וכי היא במלחמה בזיהומים ויראליים (ניתן לראות על ידי התפתחות של תאי דם לבנים מסוג T). פעמים רבות המחלה מופיע אצל אנשים שמופיעים אצלם תסמינים של זיהומים ויראליים בדרכי הנשימה העליונות ולעתים מופיעה כתגובה לטיפול תרופתי חדש. קיימת הערכה שהגורם המרכזי להתפתחות פיטיריאזיס רוזאה הוא וירוס ההרפס. כמו כן, בדרך כלל המחלה מופיעה בעונות המעבר, כלומר בסתיו ובאביב והיא נמשכת בין חודש לבין שלושה חודשים.

 

מה התסמינים של המחלה?

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלה שמופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים בגוף. בדרך כלל הפריחה תתחיל בכתם בודד שיתפשט לאזורים העליונים בגוף, אשר המרכזיים בהם הם הגב, הבטן והחזה. לעתים הפריחה תופיע גם בגפיים ובצוואר. בדרך כלל במרכז הנגעים הללו יהיה ניתן לראות חלק בהיר יותר עם קשקש לבן דק. הפריחה שמופיעה בגוונים של אדום וורדרד מלווה בגרד קל שעלול להיות חזק מאוד. אצל אנשים עם עור כהה הפריחה עלולה להופיע בצבעים כמו אפור, חום ושחור. ישנם מקרים בהם לפני שתופיע הפריחה יופיע נגע בודד, גדול יחסית. לעתים יופיעו גם תסמינים נוספים כמו חולשה, חום וכאבי פרקים ולעתים גם עלולה להיות מעורבות של חלל הפה. חשוב לשים לב כי הפריחה לא מדבקת.

 

כיצד ניתן לטפל בפיטיריאזיס רוזאה?

באופן כללי, כפי שציינו קודם, פיטיריאזיס רוזאה היא מחלה שחולפת מעצמה לאחר מספר שבועות. עם זאת, ניתן להקל על התסמינים ולגרום למחלה לעבור מהר יותר על ידי מספר טיפולים שונים-

  1. דיקור סיני

דיקור סיני, הוא אחת משיטות הנפוצות ביותר במסגרת הרפואה הסינית. בשיטה זו נעשה שימוש כבר אלפי שנים. למעשה, על פי הרפואה הסינית, לגוף יש 365 נקודות דיקור דרכן עוברים המרידיאניים של הגוף. המרידיאניים הם 12 קווים שלאורכם זורם הצ'י (האנרגיה) של הגוף. זרימת הגוף דרך הקווים המרידיאניים של הגוף חשובה לשמירה על התפקוד התקין של מערכות הגוף השונות. על ידי דיקור סינית ניתן להיטיב במצבים פיזיולוגיים ונפשיים שונים, כולל פיטיריאזיס רוזאה. במקרה של מחלה זו, על ידי דיקור סיני ניתן לזרז את ההחלמה מהמחלה באופן משמעותי ולטפל בגורמים שהובילו להתפתחותה. בנוסף ניתן לחזק את המערכת החיסונית ולהפחית תסמיני דלקת בגוף.

  1. צמחי מרפא

מלבד לדיקור סיני, ניתן לטפל בפיטיריאזיס רוזאה גם על ידי צמחי מרפא. צמחי מרפא הוא שם כולל לצמחים ממינים שונים, שיש להם ערך מרפא או מועיל לריפוי ומניעת מחלות ובעיות שונות בגוף. טיפול בצמחי מרפא גם נחשב לשיטת טיפול טבעית ועתיקה שיכולה להיטיב מצבים פיזיולוגים ונפשיים שונים. על ידי צמחי מרפא ניתן לזרז את ההחלמה מהמחלה, לטפל בגורמים שיצרו אותה ולחזק את מערכת החיסון. ניתן להשתמש גם בצמחים בעלי השפעה אנטי ויראלית וצמחים שמפחיתים דלקת וגרד.

  1. משחות

דרך טיפול נוספת לפיטיריאזיס רוזאה היא מריחת משחות טבעיות שמכילות רכיבים טבעיים. מדובר במשחות שמתבססות על צמחים טבעיים בעלי סגולות בריאות רבות. משחות אלה יכולות לחזק את מערכת הגוף ולטפל בתסמינים השונים של המחלה.

  1. שינוי תזונתי

שינוי תזונתי הוא שיטת טיפול שיכולה לסייע למגוון מצבים פיזיולוגיים ונפשיים. לשם כך ניתן לשלב תזונה אנטי דלקתית שעשויה לשפר את הגירוד ולסייע בהתמודדות עם המחלה. תזונה אנטי דלקתית כולל מזונות המכילים נוגדי חמצון. בנוסף מומלץ להימנע ממזונות מעובדים, מזונות עשירים בסוכר, חומרים משמרים, מלח ורכיבים לא טבעיים. בנוסף, מומלץ להימנע מאוכל חריף, אוכל מטוגן, קפאין ואלכוהול. ניתן לשלב בתזונה גם תוספים פרוביוטיים שיסייעו לפריחה ולגרד ממנו סובלים.

רופא
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים