האם שמן דגים יכול לעזור במקרה של פסוריאזיס?

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

פסוריאזיס (ספחת) היא מחלת עור כרונית בלתי מדבקת, אשר בבסיסה גורמת לתאי העור לגדול מהר מדי וכתוצאה מכך מופיעים על העור סממנים האופייניים למחלה – עור מכוסה בקשקשים עבים לבנים, הופעת משטחי עור אדומים במפרקים, בקרקפת, בברכיים ובאזורים נוספים.

למרבה הצער לא ניתן לרפא את המחלה כליל אולם קיימים טיפולים המקלים על התסמינים ומעלימים את המחלה לפרקי זמן ארוכים.

הגורמים למחלת הפסוריאזיס

מחלת הפסוריאזיס משפיעה על אורח החיים הן בהיבט הגופני והן בהיבט הרגשי. הגורם למחלה אינו ידוע אולם קיימות השערות לפיהן תגובה בלתי תקינה של פעילות תאי הדם הלבנים (תאי T) הגורמים לדלקת ותגובה מוגברת של מערכת החיסונית בגוף, הם אלה המובילים להתעוררות המחלה.

קיימים גורמים שונים המעוררים את המחלה. גורמים אלה כוללים: זיהום עורי, תרופות כמו חוסמי בטא וליתיום. בנוסף לכך, התפתחות של קנדידה אלביקנס על פני העור מעוררת את המחלה.

לתורשה, בעיות בתפקוד הכבד, מתח ולחץ נפשי, כוויות, שינויים הורמונאליים וזיהומים, קיימות השפעות על התפתחות הפסוריאזיס. למעשה, כל גורם שמחליש את מערכת החיסון של הגוף עשוי לעורר את המחלה ולהחמיר את התסמינים.

חולים המאובחנים עם איידס, מחלות אוטואימוניות וחולים המאוחנים עם מחלות סרטן, מצויים בסיכון מוגבר לפסוריאזיס החמור באופיו.

פסוריאזיס, שמן דגים וחומצות שומן אומגה 3

מחקרים חדשים מרמזים כי שימוש בשמן דגים כתוסף תזונה תורם או פועל להפחתת התסמינים של מחלת הפסוריאזיס. לצריכה מוגברת של חומצות אומגה 3 קיימת השפעה חיובית על מחלת הפסוריאזיס וזאת בהשוואה לאומגה 6. המקור הטוב ביותר לאומגת 3 הוא שמן דגים, או שמן פשתן המשמש צמחוניים.

חומצת השומן האומגה 3 בשמן הדגים הוכחה כחומר המעכב את חילוף החומרים של אומגה 6 הארכידונית של איקוסאנואיד הפועל כתוצר פרו דלקתי.

מרכיב דלקתי זה אחראי בעיקרו על השינויים המתעוררים בעור שמאפיינים את מחלת הפסוריאזיס. טרם השימוש בשמן דגים במינונים גבוהים, חשוב להתייעץ עם רופא משום שמרכיבי השמן עשויים לעכב טיפול בתרופות אחרות.

רופאים רבים ממליצים לחלק את צריכת שמן הדגים לשלוש מנות ביום במקביל לארוחה. עוד מוסיפים הרופאים כי שימוש נכון בשמן דגים מסייע בשמירת האפקט האנטי דלקתי למשך זמן ארוך יותר.

שמן דגים – תרופה לטיפול מקומי

כיום ידוע כי לשמן דגים קיימת השפעה חיובית על תסמיני מחלת הפסוריאזיס. כמו כן, רופאים רבים ממליצים על שימוש בשמן דגים כטיפול מקומי וזאת לאור יעילותו הרבה. שמן דגים, כטיפול מקומי הפועל ישירות על העור, הוכח כטיפול יעיל במחקרים מבוקרים שנעשו בתחום הפסוריאזיס.

ניסוי שנעשה בתחום הציג את הטיפול המקומי באור חיובי. הטיפול המקומי הוכיח במידה רבה את יעילות שמן הדגים בהפחתת התסמינים, הפחתת גירוד, כמו גם הביא לשיפור המראה של האזורים הפגועים בעור. השימוש בשמן הדגים לצורך הניסוי נמשך כשבוע, בכל לילה טרם השינה.

ממצאי מחקרים שבוצעו לאחרונה מצביעים על כך ששמן דגים המוזרק לגוף דרך הווריד מפחית את תסמיני המחלה באופן טוב יותר בהשוואה לתוספי שמן דגים הניטלים דרך הפה.

תופעות לוואי של תוספי שמן דגים במינון גבוה כוללים טעם לוואי, צרבות ובחילות. מינונים הגבוהים מ -3 גרם ליום יכולים להשפיע על קרישת הדם, מגבירים את הסיכון להיווצרות דימומים ועשויים אף להפחית את לחץ הדם. תופעות לוואי אלה מסכנות בעיקר מטופלים הנוטלים מדללי דם או תרופות לטיפול בלחץ דם גבוה.

רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקשרו עכשיו!
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים