פסוריאזיס וקעקועים

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

12523166_xxlאנשים רבים עם פסוריאזיס, בוחרים לעטר את גופם בקעקועים, למרות הסיכונים הפוטנציאליים של הוספת גירוי לעור. הם סבורים שבשל אופי המחלה, כל יום עבורם מרגיש כמו סיכון בכל מקרה, החל מהיתקלות בחפץ חד וכלה בחיתוך במהלך הגילוח.

לרופאי עור אין המלצה פרטנית לגבי ביצוע קעקועים או הימנעות מהם במצב של פסוריאזיס, ואמני קעקועים אינם מודאגים מידי מהוספת קעקועים עם המחלה, אך לרוב הם חסרים את הידע של השפעת הקעקועים במצב זה.

מסוכן מידי?

רופאים אינם משוכנעים שההנאה מהקעקועים שווה את הסיכון בפסוריאזיס, וסבורים שזהו צעד שאינו חכם. הם מתריעים על הסיכונים הכרוכים בביצוע קעקועים לכל אדם, ללא קשר למחלה. כשהעור סובל ממחלה, קעקועים משפיעים עליו כטראומה. קבלת קעקוע כרוכה בהחדרת מחטים המזיקים לעור יותר, והפסוריאזיס באזור הקעקוע, כמו גם באזורים נוספים בעור, עלול להחמיר.

נקודת מבט שונה של מדענים ורופאי עור גורסת כי היחסים בין קעקועים ופסוריאזיס לא הוכחו באופן מדעי. חלק מהאנשים הסובלים מהמחלה מפתחים נגעים המתפשטים על פני חלק מהקעקועים שלהם, אך התופעה עשויה להיות קשורה לתסמינים הרגילים של פסוריאזיס. המסר אותו יש לזכור הוא שקעקוע הוא קבוע, ולכן יש להתחשב בכובד ראש ביתרונות ובחסרונות של קבלת קעקועים, במיוחד עם המחלה.

עבודה עם אמן קעקועים

אמני קעקועים אינם יודעים בהכרח אם ללקוח שלהם יש פסוריאזיס. אם לא מיידעים אותם, הם עשויים להתייחס לפריחה קטנה, למשל, כאל תופעת אלרגיה רגילה. אם ההחלטה המתקבלת היא לבצע את הקעקוע בכל מקרה על אף שמיידעים את האמן לגבי המחלה, יש להקפיד לפחות על ביצוע קעקוע כזה שלא יכסה את הנגעים, ולהקפיד על תקופת החלמה וטיפול נאותים לאחר ביצוע הקעקוע, כך שהפסוריאזיס לא יחמיר.

יש למקם את הקעקוע בתבונה, ואם ללקוח יש אזור בגוף הנגוע בקשקשי פסוריאזיס ברורים ואדומים, אין לקעקע איזור זה. בחירת גוון הקעקוע היא תוצאה אפשרית אחת של החמרת פסוריאזיס, ומסיבה זו חלק מאמני הקעקועים מהססים לקבל לקוחות עם המחלה.

באזורים מסוימים בעולם חל איסור על ביצוע קעקועים לאדם עם פסוריאזיס. בלואיזיאנה, למשל, החוק אוסר על אמני קעקועים לטפל באנשים עם נגעים. לכן לפני ביצוע הקעקוע, הטוב ביותר הוא שהלקוח ימלא שאלון בו אחת השאלות היא: "האם יש לך פסוריאזיס?" כשהתשובה חיובית, אמנים רבים לא יבצעו את הקעקועים, או לפחות ימנעו מהצבתם על האזורים הפגועים. מומלץ אף להתייעץ בגלוי עם רופא העור טרם ביצוע הקעקוע.

גם לגבי הסרת קעקועים קיימים יש לשקול את המצב ואת שיטת ההסרה המתאימה.

מודעות מוגברת

הכרת הגוף ותגובותיו, והידיעה מה מפעיל התקפי פסוריאזיס, מסייעות בהחלטה אם לקבל קעקוע. אם ההחלטה היא חיובית, מומלץ להתחיל עם קעקוע קטן, ולראות כיצד הגוף מגיב. יש להיות מוכנים לאפשרות שלא כל הקעקועים המבוקשים יוכלו להתבצע, ויתכן שתידרש פשרה בבחירת סוג הקעקוע, הגוונים שלו, ומיקומו. גוון הקעקוע עשוי להשתנות במצב של פסוריאזיס, ולכן יש לבצע את התהליך תוך תחושת ביטחון ושלמות עצמית.

רופא
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים