פסוריאזיס והשפעתו על הריון

טיפול ואבחון פסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס!

צרו קשר לפתרונות במחלות עור ופסוריאזיס

פסוריאזיס (ספחת בעברית) היא מחלה עם בסיס דלקתי שהגורם לה אינו ידוע. המחלה משפיעה על נשים בגיל הפריון, ובדומה למספר מחלות דלקתיות נוספות היא נקשרה באופן שלילי להשפעותיה על תהליך ההיריון.

במקרים רבים המחלה מתפרצת בסמוך למאורעות מלחיצים המתרחשים בחיינו למשל, הריון. למרות שרבים חיים עם המחלה, נשים בהריון שחולות במחלה נמצאות בסיכון מוגבר לתחלואה במחלות סיסטמיות אחרות כגון סכרת, מחלות קרדיווסקולאריות ומחלות דלקתיות אחרות.

פסוריאזיס בהריון נקשר גם כן לשיעורים גבוהים יותר של דיכאון והשמנת יתר שתורמים למהלך הריון לא תקין.

הסברה הרווחת כיום היא שמדובר במחלה תורשתית בעל מרכיב גנטי (שלא אותר עד כה). הפגם הזה הוא שמוביל לפעילות הלקויה של המערכת החיסונית. הבסיס להופעת המראה העור המקושקש בחולים במחלה הוא התחלקות מהירה יותר של תאי העור (יותר מפי 20) בהשוואה לתאי עור רגילים. המנגנון לא ברור לחלוטין, ולכן לא ניתן למנוע את המחלה אלא רק לצמצם את תסמיניה.

השלכות הריוניות על האם בעת מחלת הפסוריאזיס

בנוסף להשפעות מחלת הפסוריאזיס על החולה, המרכיב הדלקתי של המחלה עשוי להוות גורם בעל השלכות שליליות על תהליך ההיריון כולו.

המחלה מאופיינת בתהליך חיסוני שמשפיע לא רק על העור והמפרקים, אלא עלול להוביל להשפעה כלל מערכתית ובייחוד במקרים בהם המחלה סוערת וקשה יותר, כפי שניתן למדוד על ידי רמות של חומרים שונים בדם.

מצבי דלקות נקשרו באופן שלילי בנוגע להשפעתם על תוצאות ההיריון דוגמת לידה טרם המועד ומשקל קטן של העובר. מחלות דלקתיות כרוניות נוספות נמצאו גם הן בעלי השפעה שלילית על ההריון.

במחקר רטרוספקטיבי שבוצע בארצות הברית, נבחנה ההשפעה של פסוריאזיס על סיבוכי הריון כמו לידה מוקדמת (לידה לפני שבוע 37) ומשקל לידה נמוך של העובר (נמוך מ – 2,500 גרם). נערכה השוואה בין הריונות אצל נשים החולות בפסוריאזיס להריונות אצל נשים ללא המחלה.

בעוד שלא נרשמה עליה בסיבוכי הריון כמו פרה – אקלמפסיה, לידה קיסרית ואיבודי הריון ספונטניים, נרשמה עליה בשיעור כפול כמעט במספר הלידות המוקדמות ובלידות שבהן העובר נולד במשקל נמוך באופן משמעותי כמצוין.

הטיפול בפסוריאזיס במהלך ההריון

נתון בעייתי נוסף וידוע בהקשר למחלת הפסוריאזיס, הוא שטיפולים רבים במחלה עלולים לסכן את העובר ולכן יש להימנע מלהשתמש בהם בזמן ההריון.

נכון להיום, כיוון שגורם המחלה אינו ידוע, אין טיפול שמביא להחלמה מלאה מהמחלה. המטרה העיקרית של הטיפול במחלה אם כן, היא הקלת סימני המחלה ושליטה ככל האפשר בביטוייה.

ההמלצה כיום היא לערב את הרופא המטפל בדבר כיום המחלה ואפשרויות ההתמודדות איתה גם במהלך ההריון.

אפשרויות אלו, יש לציין, הן מוגבלות למדי, שכן טיפולים רבים נמצאו כבעלי פוטנציאל לגרימת נזק לעובר ואילו מידת השפעתם של טיפולים אחרים עדיין נותרה לא ברורה.

ראו גם:

גורמים למחלה

רופא

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס

המרכז טיפול ואבחון פסוריאזיס מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון פסוריאזיס, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פסוריאזיס. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סרטון הדגמה של מכשיר הדמרפל:

המכשירים שלנו לטיפול בנגעי עור בשיטת הפוטותרפיה

פסוריאזיס ברגל

פסוריאזיס היא מחלת עור שפוגעת בכ-3% מכלל האוכלוסייה. כרגע לא ידועה הסיבה המדויקת שמובילה להתפחותה של המחלה וסבור כי מדובר במחלה אוטואימונית. פסוריאזיס יכול להופיע

לקריאת המאמר »

סוגי אקזמה

אקזמה היא מחלת עור כרונית. יש מספר סוגים של אקזמה אשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי באזורים בהם תופיע האקזמה ובתסמינים שהיא תכלול. במאמר הבא

לקריאת המאמר »
חרדה חברתית

אקזמה בפנים

אקזמה, או בשמה השני דלקת עור אטופית, היא מחלת עור כרונית שמתאפיינת ביובש, אודם וגרד באזורים שונים של הגוף. אחד האזורים בהם עלולה להתפתח אקזמה

לקריאת המאמר »

פיטיריאזיס רוזאה

פיטיריאזיס רוזאה היא מחלת עור לא מדבקת ולא מסוכנת, שכוללת פגיעה אסתטית בעיקר ונמשכת בין 8 ל-12 שבועות. מחלה זו מופיעה כתפרחת מגרדת באזורים שונים

לקריאת המאמר »

אקזמה בעור

אקזמה בעור היא מחלת עור כרונית שמופיעה כפריחה, מגרדת ויבשה באזורים שונים של הגוף. יכולים להתפתח סוגים שונים של אקזמה בעור אשר לכל אחד מהם

לקריאת המאמר »
072-3341176
פותוטרפיה
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים